28. novembra 2009

Corgoň liga: Trnava - Ružomberok

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:1 (1:1) Góly: 40. Jakubička, 48. Bernáth, 86. Doležaj (z 11 m) - 32. Lačný, ŽK: 51. Jakubička, 77. Kore Kone - 34. Sivčevič, 60. Piščur, 86. J. Maslo, ...

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) -

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:1 (1:1)
Góly: 40. Jakubička, 48. Bernáth, 86. Doležaj (z 11 m) - 32. Lačný, ŽK: 51. Jakubička, 77. Kore Kone - 34. Sivčevič, 60. Piščur, 86. J. Maslo, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Jankovič, 3127 divákov

Trnava: Rybánsky (46. Hrdina) - Jakubička, Doležaj, Bernardini, J. Kotula (41. Bernáth) - Devátý, R. Procházka, Kopúnek, Hruška (80. Železník) - Neto, Kore Kone
Ružomberok: P. Penksa - P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Gallo - Zošák (74. Ivan Kotora), Božok, Bielák, Ďubek - Piščur, Lačný (63. Řezníček)

Prvá vážnejšia šanca zápasu sa zrodila v 28. min v podaní hostí. Po centri J. Masla do šestnástky sa k lopte dostal Gallo, ale Rybánsky včasným vybehnutím zmaril možnosť zapísať sa do streleckej listiny. V 32. min Ružomberčania predviedli rýchly protiútok. Božok vysunul Lačného, domáci brankár sa zrazil s obrancom Kotulom pred pokutovým územím a pre Lačného nebol problém zasunúť loptu do opustenej bránky - 0:1. V 39. min nevyužil Spartak možnosť na vyrovnanie. Po centri Neta z ľavej strany Doležajova hlavička len tesne minula pravú žrď Penksovej svätyne. V 40. min po vydarenej kombinačnej akcii Trnavčania vyrovnali. Neto vysunul Hrušku, ten priťukol nabiehajúcemu Jakubičkovi, ktorý si otvoril svoj gólový účet v Corgoň lige.
Spartak sa ujal vedenia hneď po zmene strán, v 48. min strieľaný center Hrušku usmernil do siete Bernáth - 2:1. V 54. min mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Konemu zmaril radosť obranca Galllo, ktorý loptu odkopol pred bránkovou čiarou. V 82. min sa Kone dostal do sľubnej šance, keď ho na päťke našiel centrom Procházka, ale lopta mu odskočila. Po faule J. Masla na Bernátha v 86. min nariadil rozhodca Pavlík pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Doležaj - 3:1. Domáci si najmä v druhom polčase disciplinovaným a sebaistým výkonom vyslúžili potlesk tribún a uznanie za účinkovanie v jesennej časti na domácom trávniku.

Hlasy:
Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): "Očakával som ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Ružomberok má svoju tvár, hral aktívne a povyhrával väčšinu osobných súbojov. Dôležité bolo, že sa nám v prvom polčase podarilo vyrovnať na 1:1 a rovnako, že nám vyšiel vstup do druhého dejstva. Ďakujem hráčom, že sa rozlúčili s jesennou časťou na domácom trávniku víťazstvom."

František Straka (tréner Ružomberka): "V prvom rade gratulujem Spartaku k víťazstvu. Bol to kvalitný zápas z oboch strán. Prvý polčas bol v našom podaní veľmi dobrý, avšak nevyšiel nám úvod druhého dejstva.. Myslím si, že tak, ako kopali jedenástku Trnavčania, mali sme aj my po faule na Piščura. Musíme sa dať dokopy a odstrániť naše chyby do najbližšieho duelu."

Corgoň liga: B. Bystrica - D. Streda