24. júla 2011

CORGOŇ LIGA: Trnava si odnáša z Košíc iba bod za remízu

Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 2. kolo: 1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 0:0 ŽK: 36. Katona, 36. Lipták, 44. Jakub Diviš - 29. Prince Ofori, ČK: 44. Piter-Bučko (Prešov) za stiahnutie ...

bez nazvu PREŠOV 24. júla (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 2. kolo:

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 0:0
ŽK: 36. Katona, 36. Lipták, 44. Jakub Diviš - 29. Prince Ofori, ČK: 44. Piter-Bučko (Prešov) za stiahnutie súpera, rozhodovali: Kružliak - E. Weiss, Cuninka, 2155 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Farbák (17. Lipták), Čep, Heindenreich - Piter-Bučko - Zeher (71. L. Žůrek), Katona (46. Krajník), P. Baláž, Papaj - Mariano Bernardo
MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka (85. Střihavka), Piaček, Prince Ofori, M. Ondráš - Pečovský - Gergel (46. Majtán), Barčík, Šulek - R. Pich (76. S. Angelovič), M. Ceesay
I. polčas

Prvé vzrušenie v zápase prišlo v 15. min, keď Žilina poriadne zatlačila. Najprv vyslal Gergel z 25 m delovku, ktorú s námahou vytlačil Diviš na brvno. Onedlho nebezpečne hlavičkoval Piaček a vzápätí sa dostal do šance Ceesay, ale prekopol bránku domáceho mužstva. Najdramatickejší moment I. polčasu prišiel v 44. min, keď Piter-Bučko dostal za stiahnutie Ceesaya v šestnástke červenú kartu, ale nariadenú penaltu kopol Barčík slabo a Diviš ju zlikvidoval.

II. polčas

V úvode druhého polčasu sa zápas zmenil na boj o loptu v strede ihriska. Žilina však postupne priklincovala Tatran pred jeho bránku a v rozpätí 60. - 65. min si vypracovala aj dobré šance. Šulek, Pich a dvakrát Ceesay ich však nepremenili, hoci posledne menovaný sa po svojej dobre mierenej hlavičke už začal aj tešiť z gólu, Diviš však v poslednej chvíli loptu vyrazil. Potom sa hra na dlhší čas znovu vyrovnala a ani jedno mužstvo nedokázalo do konca zápasu skórovať.

Hlasy:
Štefan Tarkovič (trénera Prešova): "Veľmi si cením, že sme nedostali gól, hoci sme hrali celý druhý polčas oslabení o jedného hráča. Náš súper bol lepší kombinačne a ďakujeme brankárovi Divišovi, že pochytal všetky šance, ktoré si hostia vypracovali. Máme viacerých nových hráčov, potrebujeme sa zohrať."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Boli to štýlom dva odlišné polčasy. Prvý sme odohrali veľmi slušne, mali sme aj viaceré šance, ale nepremenili sme ich. V druhom začali domáci pozorne brániť, napriek tomu sme sa opäť dostali do príležitostí, ale brankár nám všetko pochytal. Máme hráčov, ktorí vedia dávať góly. Verím tomu, že sa to zlomí a začne nám to padať."

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)
Góly: 28. Zs. Németh - 16. a 68. Uškovič, 63. Jakubko, ŽK: 56. L. Matůš - 58. Marek Hlinka, 73. T. Hučko, rozhodovali: Smolák - Chládek, Bóllo, 3098 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - Helísek, Hílek, R. Konečný, Zs. Németh - M. Tomčák, Boya (73. Cs. Králik), P. Sedlák (57. Lénárth), L. Matůš - Delarge, Z. Harsányi
Banská Bystrica: J. Ďurčo - M. Turňa, Chupáč, Marek Hlinka, T. Hučko - Považanec, Prekop (90. Kupčík), Marek Bažík, M. Pančík ml. - Jakubko (82. Laksík), Uškovič (87. Brašeň)

I. polčas

Vo vytrvalom daždi začala aktívnejšie Dukla, v úvodnej štvrťhodine to skúšali z diaľky postupne Uškovič, Pančík a Považanec, no ich strelám chýbala presnosť. V 16. min dostal Uškovič peknú prihrávku do šestnástky, otočil sa okolo obrancu a zoči-voči Kováčovi po zemi chladnokrvne skóroval. O štyri minúty mohlo byť už 0:2 z pohľadu DAC, keď Považanec centrom našiel hlavu Jakubka a útočný hrot hostí prekonal Kováča, no Hílek zachránil na bránkovej čiare. Keď Jakubkov center poslal Turňa z dobrej pozície len do bočnej siete, prišiel trest od dovtedy neškodných domácich. V 28. min zahrával priamy kop takmer z 30 m mladý Németh a ľavačkou zatočil loptu do ľavého horného rohu. Kým Dunajskostredčania ešte oslavovali, Považanec unikol a po jeho prihrávke, Uškoviča vychytal v tutovke Kováč. V 31. min na konci peknej akcie domácich napálil Tomčák po spätnej prihrávke len do pravej žrde. Vzápätí po trme-vrme v šestnástke Matůš namieril tesne vedľa. V závere polčasu po obliehaní Kováčovej bránky namieril Bažík nad, kým na opačnej strane strelu Helíska na dvakrát skrotil brankár hostí Ďurčo.

II. polčas

V úvode druhého polčasu začali aktívnejšie domáci. Delarge unikol obrane a prenikol do šestnástky a Harsányi z päťky namieril vedľa. V 52. min Sedlák našiel voľného Delargeho, ktorý z dobrej pozície minul bránku hostí. Na druhej strane Hílek tečoval tesne vedľa pravej žrde tvrdú strelu aktívneho Považanca a ten istý hráč ponúkol center Jakubkovi, ktorý nožničkami strihol nad svätyňu. V 63. min zahral štvrtý roh hostí Uškovič na bližšiu žrď a Jakubko hlavou dostal svoj tím do vedenia. O päť minút bolo definitívne rozhodnuté: Pančík poslal loptu do ohňa, Považanec vystrelil a Uškovič z pár krokov dorazil na 3:1 pre Duklu. Očakávaný záverečný tlak domácich neprišiel, a tak si hostia zo Žitného ostrova odvážajú tri body.

MFK Košice - FC Spartak Trnava 1:1 (1:0)
Góly: 30. Pačinda - 79. Procházka, ŽK: 54. Tomaček, 56. Kaščák (obaja Trnava), ČK: 20. Ľ. Hanzel, rozhodovali: Valášek - R. Sluk, Borsányi