14. mája 2014

Crosbymu a Malkinovi začala dovolenka, Hossa a Handzuš idú ďalej

Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist prijíma gratuláciu od Jevgenija Malkina z Pittsburghu potom, ako jazdci zdolali tučniakov a postúpili do konferenčného finále. Foto: TASR/AP
New York 14. mája (TASR) - Hokejisti Chicaga sú prvým finalistom Západnej konferencie zámorskej NHL. Patrick Kane rozhodol v 70. minúte o ich víťazstve na ľade Minnesoty 2:1 v predĺžení a Blackhawks triumfovali v sérii 4:2. Z postupu sa v drese hostí tešilo aj slovenské duo Marián Hossa a Michal Handzuš, tentoraz bez bodového zápisu. Hossa odohral vyše 23 minút a patril so štyrmi strelami k najaktívnejším hráčom, Handzuš bol na ľade 17:33 min. Na Chicago čaká v konferenčnom finále jeden z dvojice Anaheim - Los Angeles (na zápasy 3:2).

Vo Východnej kongerencii sa vo finále predstavia hráči NY Rangers. V rozhodujúcom siedmom dueli 2. kola zdolali Pittsburgh na jeho ľade 2:1 a sériu vyhrali 4:3. Oporou hostí bol opäť brankár Henrik Lundqvist, ktorý zneškodnil 35 z 36 striel súpera a piatykrát za sebou uspel v siedmom dueli, čo je nový gólmanský rekord NHL. Víťazný presný zásah zaznamenal v druhej tretine Brad Richards v presilovej hre. Rangers v doterajšej histórii klubu prehrávali už 16-krát v sérii play off 1:3 na zápasy a nikdy ju nevyhrali, podarilo sa im to až tentoraz. V boji o postup do finále Stanleyho pohára sa "jazdci" stretnú s úspešnejším z dvojice Boston - Montreal (na zápasy 3:3).