18. októbra 2012

Daniela Hantuchová si v Luxemburgu zahrá vo štvrťfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v ...

daniela hantuchova Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (SR) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:4, 4:6, 6:2LUXEMBURG 18. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Luxemburgu.

Vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola si poradila za 136 minút s Belgičankou Kirsten Flipkensovou 6:4, 4:6, 6:2.

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Popradu sa v boji o postup do semifinále stretne v piatok s nenasadenou Lourdes Domínguezovou-Linovou, ktorá zdolala v 2. kole Magdalénu Rybárikovú. So Španielkou má bilanciu 4 víťazstvá, žiadna prehra.

Naposledy ju zdolala 22. apríla 2012 v Marbelle v rámci fedcupového stretnutia, čím Slovensku zabezpečila návrat do svetovej skupiny. Následne však dva mesiace pauzovala pre zranenie nohy.

V prvom sete Slovenka o svojom úspechu rozhodla od stavu 4:4, keď tretíkrát v tomto dejstve získala súperkino podanie a následne pri svojom premenila druhý setbal.

V druhom jej súperka síce ušla na 5:2, ale Hantuchová ešte dokázala znížiť na 4:5, aby jej Flipkensová vzala podanie a premenila hneď prvú možnosť na zisk setu. O víťazstve Hantuchovej rozhodol až tretí set, v ktorom využila v prvej a štvrtej hre možnosť brejku.

Hantuchovej sa v Luxemburgu darilo už v roku 2000, keď postúpila do štvrťfinále. V roku 2007 nestačila vo finále na Srbku Anu Ivanovičovú, vlani prehrala v 1. kole s Češkou Luciou Hradeckou. V tomto roku je turnaj v Luxemburgu jej posledná príležitosť zlepšiť si postavenie vo svetovom rebríčku do takej miery, aby získala niektorú z miesteniek na tzv. malé MS WTA do Sofie. Postupom do štvrťfinále zvýšila túto šancu. Flipkensovej pomáha konzultáciami aj niekdajšia svetová jednotka Kim Clijstersová.