Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Diamanty slovenského biznisu: Toto sú TOP malé firmy roku 2019Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je jediným rebríčkom na Slovensku, ktorý dlhodobo mapuje najrýchlejšie zdravo rastúce malé a stredné spoločnosti na Slovensku na základe objektívnych ekonomických ...Zdieľať
diamanty_chocholacek 676x451 29.10.2019 (Webnoviny.sk) - Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je jediným rebríčkom na Slovensku, ktorý dlhodobo mapuje najrýchlejšie zdravo rastúce malé a stredné spoločnosti na Slovensku na základe objektívnych ekonomických ukazovateľov. Organizátormi ocenenia sú magazín Forbes a private equity investor Enterprise Investors. Na 11. odovzdávaní cien, ktoré sa uskutočnilo v hoteli Palace Art Hotel Pezinok, získalo ocenenie dvanásť firiem v štyroch regiónoch: západné Slovensko, stredné Slovensko, východné Slovensko a Bratislava.

Tituly obhájili Pixel Federation a Fekollini


V Bratislave najrýchlejšie a najzdravšie rástla firma Pixel Federation, ktorú spoluzakladali aj manželia Šimon a Lucia Šickovci v roku 2007. Počítačové a mobilné hry, ktoré Pixel vyvinul, hralo doposiaľ viac ako 75 miliónov ľudí v dvoch stovkách krajín sveta. Každý deň pritom pribudne približne ďalších 80-tisíc hráčov. Na ďalších miestach boli ocenené spoločnosti XIMEA RESCO.

Na západnom Slovensku titul obhájila firma Fekollini zo Sládkovičova, ktorá vyše 23 rokov vyrába bagety a sendviče pod značkou Pierre Baguette. Denne produkuje 200-tisíc produktov pre odberateľov na Slovensku, v Česku, Poľsku, Rakúsku a Slovinsku. Druhé a tretie miesto získali spoločnosti Power Grid z Považskej Bystrice a ARTRA z Oslian.

Rekordné piate ocenenie pre KROS


V stredoslovenskom regióne bodoval žilinský KROS, tradičný producent ekonomického a stavebného softvéru. Ďalšie miesta obsadili firmy mobil online z Lučenca a MTS z Krivej na Orave. KROS bodoval už po piatykrát, čo je absolútny rekord v 11-ročnej histórii súťaže.

Firma 2J Antennas z Bardejova obsadila prvú priečku na východe. Podnik sa špecializuje na vývoj a výrobu špeciálnych antén. Ďalšie miesta patrili košickým firmám WIDA Innovative Telegrafia.

Cenu v kategórii Inovatívna firma roka získala spoločnosť RESCO.

Diamanty slovenského biznisu oceňujú zdravo rastúce menšie firmy


Rebríček rýchlo rastúcich malých a stredných podnikov zostavuje spoločnosť Enterprise Investors spolu s partnermi podujatia. Do rebríčka sú zaradené spoločnosti bez účasti zahraničného kapitálu, so ziskovým hospodárením za minimálne dva predchádzajúce roky a s ročnými tržbami v rozmedzí 2 – 50 miliónov eur. V rebríčku sa odráža súbor kritérií ako rast tržieb a ziskovosť, ale aj etické štandardy riadenia a sociálne aspekty podnikania..

"Malé a stredné firmy sú chrbtovou kosťou slovenskej ekonomiky. Skvelou správou je, že mnohé firmy sa umiestňujú v rebríčku opakovane, čiže dokážu kontinuálne rásť. Tie, ktoré sme ocenili tento rok, majú šancu zásadne vyrásť a dosiahnuť veľké medzinárodné úspechy,” povedal na slávnostnom odovzdávaní cien Martin Chocholáček, viceprezident spoločnosti Enterprise Investors.

Takmer 1400 hodnotených malých firiem s priemerným rastom tržieb 7 %


Juraj Porubský, šéfredaktor magazínu Forbes, k oceneniu dodal: "Diamanty Slovenska sú malé giganty. Malé, pretože sa na nich pozeráme v prítomnosti. A giganty, pretože vidíme ich význam v budúcnosti. Viaceré spoločnosti, ktoré získali ocenenie, vyrástli a prekročili hranice našej krajiny. Je skvelé vidieť, ako sa ich potenciál napĺňa."

Pavol Pravda, direktor PwC, ktorá bola odborným partnerom rebríčka, dodal, že celkový obrat hodnotených malých a stredných podnikov bol 22,7 miliardy eur, z toho vyše 8 miliárd v Bratislave. "Najrýchlejšie pritom rástli firmy na východnom Slovensku," zhodnotil Pravda.

Rebríček víťazov súťaže Diamanty slovenského biznisu 2019Bratislava Západ Stred Východ
1. PIXEL FEDERATION 1. Fekollini 1. KROS 1. 2J Antennas
2. XIMEA 2. Power Grid 2. mobil online 2. SWIDA Innovative
3. RESCO 3. ARTRA 3. MTS 3. Telegrafia

O Enterprise Investors


Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 1,8 mld. eur do 142 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 127 investícií v objeme 3,7 mld. Eur, ktoré vrátili svojim investorom. Na Slovensku pôsobí nepretržite od roku 2001, pričom odvtedy investovala 100 mil. eur do slovenských spoločností.

O Forbes


Magazín Forbes vychádza od roku 1917, patrí k najcitovanejším svetovým periodikám a je považovaný za najlepší biznisový magazín na svete. Na Slovensku magazín vychádza už od novembra 2010 a prináša témy z oblasti ekonomiky, financií a podnikania s globálnym pohľadom. Predstavuje podnikanie a biznis ako dôležitú súčasť života, prináša inšpiratívne príbehy slovenských aj zahraničných podnikateľov. Pravidelne zostavuje rebríčky úspešných ľudí a spoločností doma a vo svete. Forbes s partnermi realizuje analýzy a prieskumy zamerané na podnikateľské prostredie, monitoruje nové spoločnosti, startupy a mladé talenty, sleduje malé a stredné spoločnosti a prináša profily tých najzaujímavejších a najúspešnejších slovenských podnikateľov.

Viac informácií o ocenení nájdete na:

https://www.slovenskediamanty.sk/
https://www.slovenskediamanty.sk/historia/11-rocnik-2019/
https://www.forbes.sk/forbes-diamanty-slovenskeho-biznisu-2019/

Inzercia


Zdroj: Webnoviny.sk - Diamanty slovenského biznisu: Toto sú TOP malé firmy roku 2019 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Austrálii počas demonštrácie zatkli desiatky klimatických aktivistov
<< predchádzajúci článok
Prevádzku parkovania v centre Partizánskeho bude zabezpečovať mesto