Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2012

Do vlády si nesadnem s Dzurindom a Miklošom, tvrdí SulíkVznik stredo-pravej vlády po marcových voľbách je podľa SaS reálny. Minister kultúry Daniel Krajcer sa nazdáva, že padli oba mýty, pre ktoré SaS nemohla byť súčasťou budúcej ...Zdieľať
sdku BRATISLAVA 13. februára  – Vznik stredo-pravej vlády po marcových voľbách je podľa SaS reálny.


Minister kultúry Daniel Krajcer sa nazdáva, že padli oba mýty, pre ktoré SaS nemohla byť súčasťou budúcej vlády. Tvrdí, že SaS už nemá nulový koaličný potenciál a dnes už žiadna stredo-pravá strana nevylučuje povolebnú spoluprácu so SaS.

Mýtus o tom, že SaS nemôže byť súčasťou koalícia pre postoj k eurovalu podľa Krajcera padol tiež. "Mikuláš Dzurinda otvorene povedal, že pokojne je možný do budúcna holandský model," povedal.

Predseda SaS Richard Sulík vraví, že o povolebnej spolupráci chcú liberáli rokovať aj s ďalšími stredo-pravými stranami, aby poznali ich názor na budúce dianie. „Možno už sa niektorý z nich teší na vládu so Smerom-SD,“ poznamenal. Sulík tvrdí, že on osobne si nesadne do jednej vlády s Mikulášom Dzurindom a Ivanom Miklošom. Či bude požadovať odchod týchto ľudí z čela SDKÚ-DS ale nepovedal.

„Nebudeme vopred stanovovať nejaké podmienky.“ Za „programový zlepenec“ považuje možnú vládu Smeru-SD s niektorou z pravicových strán. Krajcer hovorí, že stredo-praví voliči by sa mali zmobilizovať, pretože inak reálne hrozí vláda Smeru-SD s ústavnou väčšinou, keďže jej voliči sú odhodlaní ísť voliť.
Riešenie krízy v štyroch oblastiach

Riešiť krízovú situáciu chce SaS v štyroch oblastiach. V prvom rade chce prehodnotiť rozsah sociálneho štátu a položiť si otázku, či každý existujúci verejný statok Slovensko skutočne potrebuje. „Slovensko si v niektorých oblastiach žije nad pomery,“ povedal. SaS chce zrušiť sociálne dávky a radšej ľuďom zabezpečiť prácu vytvorenú štátom. „Radšej nech štát tvorí pracovné miesta, ako keď platí peniaze za ničnerobenie,“ vysvetlil.

Druhou prioritnou oblasťou je pre liberálov zlepšenie podnikateľského prostredia. „Len súkromný sektor dokáže vytvoriť pracovné miesta,“ zdôraznil. SaS chce zároveň prehodnotiť rozsah štátnej administratívy. „Máme jednoducho príliš veľa úradníkov,“ poznamenal Sulík s dodatkom, že je potrebné si odpovedať na otázku, či je správne, aby štát dotoval 800 príspevkových organizácií.

Na škrtanie výdavkov je podľa Sulíka potrebný zdravý rozum a politická odvaha. Vraví, že SaS v minulosti ukázala, že je jedinou stranou, ktorá vie vierohodne hovoriť o boji proti korupcii a výdavky škrtať dokáže. Taktiež vyhlásil, že SaS je jedinou stranou, ktorá v tomto volebnom období nemala ani jednu kauzu. Boj proti korupcii a za vybudovanie právneho štátu považuje Sulík za štvrtý okruh predvolebných priorít.
Riešiť problematiku zadlženia zvyšovaním daní Sulík odmieta. Pripúšťa ale zrušenie niektorých výnimiek.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Indonézii súdia ďalšieho organizátora útokov na Bali
<< predchádzajúci článok
Privatbanka vydá dlhopisy v celkovom objeme 4 mil. eur

Do vlády si nesadnem s Dzurindom a Miklošom, tvrdí Sulík - diskusné fórum čitateľov