14. apríla 2010

Dobrí anjeli vyhrali v Prešove, sú blízko titulu

Zľava: Ivana Jalčová, Barbora Hospodárová, Miljana Musovič a Daniela Číkošová v druhom finálovom zápase basketbalovej extraligy žien BK PU Bemaco Prešov - Dobrí anjeli Košice Foto: SITA/Viktor Zamborský PREŠOV 14. ...

bez nazvu Zľava: Ivana Jalčová, Barbora Hospodárová, Miljana Musovič a Daniela Číkošová v druhom finálovom zápase basketbalovej extraligy žien BK PU Bemaco Prešov - Dobrí anjeli Košice

PREŠOV 14. apríla (WEBNNOVINY) - Hráčky tímu Dobrí anjeli Košice zvíťazili aj v druhom finálovom stretnutí extraligy basketbalistiek nad PU Bemaco Prešov, tentoraz na jeho palubovke vysoko 90:65 (45:32). Favorizované Košičanky vedú vo finálovej sérii 2:0 na zápasy a o svojom siedmom titule v rade môžu rozhodnúť už najbližšiu sobotu 17. apríla v domácom prostredí, keď je na programe tretí duel finále.

Extraliga žien - finále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá) - výsledok:
PU Bemaco Prešov - Dobrí anjeli Košice 65:90 (32:45) - stav série 0:2

Prešovčanky viedli proti favoritovi takmer počas celej úvodnej štvrtiny (najvyššie 18:10), ale prechodovú časť z prvej do druhej desaťminútovky nezvládli. Košičanky im následne šnúrou 19:0 ušli na 29:18 a dostali sa do pohody. V 17. min po presnom zásahu Michulkovej viedli hostky z Košíc už o 20 bodov (40:20), no potom prišla desaťbodová šnúra domácich a zníženie na 30:40. Skúsená Jalčová však zarovno s polčasovým klaksónom zvýšila náskok hostiek na 45:32. Po veľkej prestávke sa už hra odvíjala v réžii košických "anjelok". Keď v 27. min hostky zvýšili na 66:41, o víťazovi tohto duelu nebolo pochýb. Tri minúty pred koncom zvýšila Američanka Lawlessová už na rozdiel 29 bodov v prospech majstra (86:57) a v závere sa stretnutie už len dohrávalo.