Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. októbra 2017

Dráma vo Flums: Sedemnásťročný mladík útočil na ľudí sekerouNámestie vo švajčiarskom meste Flums, kde sa útok seerou odohral.Zdieľať
Námestie vo švajčiarskom meste Flums, kde sa útok seerou odohral. Foto: TASR/AP
St. Gallen 23. októbra (TASR) - Mladý muž útočil v nedeľu večer sekerou a zranil viacero ľudí v obci Flums na severovýchode Švajčiarska. Len 17-ročného Lotyša polícia kantónu St. Gallen zastavila a zadržala až po "použití strelnej zbrane", pri ktorom predpokladaný páchateľ taktiež utrpel zranenia, informujú miestne médiá.


Útok sa začal krátko po 20.00 h., keď mladík na námestí vo Flumse napadol sekerou niekoľko okoloidúcich. Z miesta ušiel ukradnutým autom, s ktorým však havaroval, preto v úteku pokračoval pešo, aby následne útočil znova sekerou na miestnej čerpacej stanici. Až tam ho zadržali, predtým však ešte padol najmenej jeden výstrel z policajnej zbrane, píše na svojej webovej stránke denník Blick.

Podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov konal páchateľ sám, pričom momentálne nič nenaznačuje ani teroristické pozadie prípadu, uviedli s odvolaním sa na kantonálnu políciu noviny St. Galler Tagblatt.

Polícia zatiaľ nezverejnila počet zranených. Oznámila len, že zisťuje závažnosť poranení. K dispozícii nie sú ani informácie o motíve činu mladého muža z Lotyšska, ktorý podľa správ žije vo Švajčiarsku.

Nad obcou Flums počas pátrania po páchateľovi krúžil hodinu vrtuľník polície, ktorá tiež uzavrela viaceré cesty.

Bližšie detaily poskytnú úrady na tlačovej konferencii v pondelok ráno.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská polícia zatkla muža, ktorý v centre držal rukojemníkov
<< predchádzajúci článok
Od drámy v moskovskom divadle Dubrovka uplynulo 15 rokov

Dráma vo Flums: Sedemnásťročný mladík útočil na ľudí sekerou - diskusné fórum čitateľov