Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. marca 2007

Druhú novelu Jarmily Repovskej predstavili KošičaniaSlovenská spisovateľka Jarmila Repovská predstavila v stredu 21. marca v bratislavskom kníhkupectve Svet knihy svoju druhú novelu Nové dejstvo. Ako na úvod prezentácie poznamenala moderátorka Andrea ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) - Slovenská spisovateľka Jarmila Repovská predstavila v stredu 21. marca v bratislavskom kníhkupectve Svet knihy svoju druhú novelu Nové dejstvo. Ako na úvod prezentácie poznamenala moderátorka Andrea Pálffy - Belányi, autorka si pozvala Košičanov, aby sa cítila ako doma. Krstným otcom knižky sa stal autorkin sused - hudobník Marián Čekovský. Ten knižku pokrstil "sviečkou a ohňom" a zaželal jej úspechy.

Riaditeľka vydavateľstva Ikar Valéria Malíková, ktorá knižku čítala ešte v rukopise, by bola podľa vlastných slov rada, keby si ju prečítali aj muži, ktorí opúšťajú svoje rodiny, aby videli, o čo všetko prichádzajú. Hlavnou témou románu je totiž manželská nevera. "V živote každého človeka nastávajú okamihy, keď by bol vďačný za akúkoľvek radu, ako sa dostať z ťažkostí, ktoré mu nedávajú spávať. Ideálne by bolo, keby sme v takých chvíľach dostali poštou nejaký manuál 'Ako sa vymotať z problémov krátko a rýchlo'," poznamenala v súvislosti s novou knihou Repovská. Vo svojej druhej knihe sa podľa vlastných slov usilovala nájsť riešenie manželského problému, keď sa rodina rozpadá v dôsledku nevery. Autor podľa nej ale nemusí zažiť všetko, o čom píše, "môže byť svedkom niečoho, alebo si jednoducho všíma svet okolo seba."

Jarmila Repovská debutovala v roku 2006 románom Do roka a do dňa. V pomerne krátkom čase sa predalo niekoľko tisíc výtlačkov knižky. Autorka pracovala ako moderátorka a redaktorka vo viacerých printových i elektronických médiách. V súčasnosti pripravuje vlastnú reláciu pre regionálnu televíziu v Košiciach TV Naša.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filmová Akadémia oznámila kľúčové dátumy 80. ročníka
<< predchádzajúci článok
Laptopy už čoskoro prekonajú stolové počítače