Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. apríla 2010

Druhý Aupark na Slovensku otvárajú dnesV poradí druhé nákupno-zábavné centrum Aupark na Slovensku otvárajú dnes o 9:00 v Piešťanoch. Na ploche 10 130 metrov štvorcových ...Zdieľať
nove nakupne centrum v piestanoch Aupark Piešťany.

Foto: Foto: SITA/Ladislav Novák

PIEŠŤANY 29. apríla  – V poradí druhé nákupno-zábavné centrum Aupark na Slovensku otvárajú dnes o 9:00 v Piešťanoch. Na ploche 10 130 metrov štvorcových ponúkne svoj tovar a služby viac ako 60 prevádzok. Investícia spoločnosti HB Reavis Group, a.s. presiahla 25 miliónov eur. Prácu tu našlo približne 200 ľudí. Výstavba piešťanského Auparku mala podľa predsedu predstavenstva HB Reavis Slovakia Slavomíra Jankoviča najhladší priebeh spomedzi všetkých projektov tohto typu. Napriek tomu sa nezaobišla bez problémov, akými bolo presunutie dokončenia výstavby z októbra 2009 na apríl tohto roka pre tuhú zimu, či výrazný zásah do dopravy, keď na čas odstavili jednu z hlavných komunikácií v meste. Pod projekt sa podpísala aj hospodárska kríza. „Pôvodne sme tu chceli vybudovať aj byty, ale ukázalo sa, že rezidenčný sektor utrpel straty. Zvážili sme to a rozhodli sme sa nepokračovať vo výstavbe bytov, pretože by to mohlo ohroziť celú ekonomiku projektu,“ priblížil Jankovič.

S centrom súvisia aj vyvolané investície v hodnote asi milión eur. „Pribudla verejná zeleň, mobiliár, lavičky, zrekonštruovali sme komunikácie a kruhové križovatky v okolí Auparku, dažďovú kanalizáciu a parkoviská,“ uviedol Jankovič. Súčasťou Auparku je viacpodlažné parkovisko s 380 parkovacími miestami, ktoré môže využívať aj verejnosť. Podľa investora mesto Piešťany spočiatku nebolo jednoduchým partnerom. „Keď sme riešili predaj pozemku, snažili sme sa získať čo najväčšie finančné výhody. Tlačili sme aj na zveľadenie okolia a nárokovali sme si, aby budova zapadala do štýlu centra mesta, ktoré vzniklo v období funkcionalizmu,“ uviedol primátor Piešťan Remo Cicutto. Objekt Auparku sa nachádza v centre mesta, podľa primátora to bolo ich cieľom. „Centrum mesta sa nám zdalo byť vyľudnené, preto sme riešili rekonštrukciu pešej zóny a aj takýmto spôsobom sme sem chceli pritiahnuť ľudí a život,“ dodal Cicutto.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ropná škvrna sa šíri päťkrát rýchlejšie
<< predchádzajúci článok
Parlament sa ospravedlnil talianskym imigrantom

Druhý Aupark na Slovensku otvárajú dnes - diskusné fórum čitateľov