03. mája 2018

Dubovcová so Štrbovou prehrali v Mersine s Holanďankami 1:2

Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová (vľavo) a Andrea Štrbová, archívna snímka. Foto: Teraz.sk/SVF
Mersin 3. mája (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová prehrali v úvodnom zápase A-skupiny hlavnej súťaže trojhviezdičkového turnaja Svetovej série FIVB v tureckom Mersine s holandským párom Jolien Sinnemaová a Laura Bloemová 1:2. O postup do vyraďovacích bojov nastúpia v piatok proti domácej dvojici Neriman Gencyureková, Güldeniz Onalová.

Prvý set patril Holanďankám, ktoré ho získali hladko 21:11, ale rovnakou mincou odpovedali aj slovenské beachvolejbalistky, druhý set vyhrali 21:10 a duel musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom mali od stavu 4:2 stále mierne navrch holandské reprezentantky. V závere im servisom pomohla Sinnemaová, Holanďanky odskočili na 11:8 a záver si už postrážili. V druhom zápase A-skupiny vyhrali turnajové jednotky Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová Del Solarová z Austrália nad Turkyňami Gencyureková, Onalová hladko 2:0 (9, 9).

Víťazi prvých zápasov v skupinách sa stretnú v súboji o priamy postup do osemfinále, prehry zabojujú o prienik do play-off o postup do osemfinále.

Plážový volejbal, Svetová séria FIVB, hlavná súťaž Mersin (Tur.)

A-skupina - štvrtok:

1. kolo:

Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová Del Solarová (Aus.-1) - Neriman Gencyureková, Güldeniz Onalová (Tur.-32) 2:0 (9, 9) za 23 minút
Jolien Sinnemová, Laura Bloemová (Hol.-16) - Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-17) 2:1 (11, -10, 11) za 39 minút