12. novembra 2010

Dun. Streda natiahla svoju sériu na deväť zápasov

Futbal ...

bez nazvu Sprava: Hráč DAC Roman Konečný a hráč Trnavy Patrik Gross počas zápasu 16. kola Corgoň ligy 2010/11 medzi FK DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak TrnavaFoto: SITA/Jozef Jakubčo

DUNAJSKÁ STREDA 12. novembra (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 16. kolo:

DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 79. Michal Gašparík, ŽK: 45.+ Boya Ntsogo, 90.+ Z. Harsányi - 74. Koro Kone, 83. Ľ. Bernáth, 90. Čorič, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Jankovič, 6077 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - I. Obert, Struhár, Hrabáč, R. Konečný - Helísek, Boya Ntsogo (77. Lénárth), Halimi (89. Pavol Ďurica), Michal Gašparík - Z. Harsányi, Michal Filo ml. (82. N´Kendo)

Trnava: Raška - Dohnálek, Diallo (29. J. Čarnota), Gross, Peter Mráz - Koro Kone, Kaščák, R. Procházka (88. Mikinič), Bicák - Coimbra (80. Čorič), Ľ. Bernáth

Západoslovenské derby pred preplnenými tribúnami ponúklo výborný futbal. Obidve mužstvá predviedli viacero pekných kombinácii, chýbalo však presnejšie zakončenie. Z domáceho tímu "chutilo" najmä aktívnemu Gašparíkovi, ktorý v 6. min poslal nebezpečný center na Konečného hlavu a ten poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. V 14. min zahral Gašparík prvý rohový kop a hosťujúci Mráz si loptu hlavou takmer vrazil do vlastnej siete. O desať minút neskôr sa nádherne uvoľnil Helísek a po jeho prihrávke Harsányi z otočky tvrdo vypálil nad Raškovu bránku. V 26. min si Gašparík cez dvojicu obrancov vytvoril dobrú streleckú pozíciu, pravačkou zatočil loptu a tá "lízala" brvno. Blízko ku gólu mal v 33. min útočník DAC Harsányi, ktorý po Obertovom centri v čistej šanci hlavičkoval nad. Na druhej strane mala gól na kopačke dvojica Coimbra - Koro Kone, ale po Procházkovom rohu nedotlačili loptu do siete. Päť minút pred polčasovou prestávkou z ostrého uhla pálil na bránku Coimbra, jeho strelu Kováč s námahou vyrazil na roh.

Aj v druhom polčase kraľoval na trávniku domáci Gašparík. Po jeho prieniku až k bránkovej čiare Raška v poslednej chvíli zachytil jeho spätný center. Na druhej strane Čarnotov typický dlhý aut poslal hlavou tesne vedľa Koro Kone. V 73. min Gašparík z rohového kopu našiel na prednej žrdi Konečného, ktorý hlavou predĺžil loptu pod brvno, ale trnavský brankár Raška reflexívne vyrazil. V 79. min Obert preniesol hru na Gašparíka, domáci stredopoliar si v šestnástke hľadal vhodnú parketu a utešenou strelou do "vinkľa" rozhodol o osude stretnutia - 1:0. Víťazstvo DAC mohol v 85. min ešte poistiť Struhár, po Gašparíkovom priamom kope však úplne voľný na päťke namieril iba pár centimetrov nad brvno. Dunajská Streda natiahla svoju sériu bez prehry na deväť zápasov, čím potešila svojich priaznivcov.