16. augusta 2014

Dunajská Streda zdolala futbalistov z Myjavy 1:0

Začiatok stretnutia patril domácim futbalistom. V úvodných desiatich minútach mali hneď dve dobré príležitosti na skórovanie, n Jurčo a po ňom ani Krišto Solničku neprekonali. V 17. minúte si ...

Dunajská Streda 16. augusta (TASR) - Začiatok stretnutia patril domácim futbalistom. V úvodných desiatich minútach mali hneď dve dobré príležitosti na skórovanie, n Jurčo a po ňom ani Krišto Solničku neprekonali. V 17. minúte si postavil loptu Szabó, ani jeho priamy kop zo strednej vzdialenosti si cestu do hosťujúcej brány nenašiel. O desať minút neskôr zahrozili aj Myjavčania, Ciprysovu spätnú prihrávku z pravej strany do pokutového územia však zblokoval Tóth. Najväčšiu príležitosť úvodného dejstva spálil v 32. minúte hosťujúci Sládek. Po úspešnej kombinácii sa ocitol sám pred Penksom, brankára domácich však nedokázal prekonať. Dunajskostredčania následne vystupňovali svoju aktivitu, no do polčasového hvizdu sa nepresadili.

Druhé dejstvo otvorili možnosťou na skórovanie hostia, Jánošíkova hlavička po štandardnej situácii však Penksu neohrozila. Domáci mali častejšie loptu na kopačkách, recept na myjavskú defenzívu však nevedeli nájsť. V 79. minúte sa dostal do šance Krišto, no jeho umiestnenú hlavičku parádnym zákrokom vytesnil Solnička. O minútu neskôr už myjavský brankár nestačil na zakončenie striedajúceho Černáka, ktorému loptu ideálne posunul ďalší hráč z lavičky Horváth. Minútu pred koncom zápasom podbehol Penksa centrovanú loptu, tá sa dostala na kopačku Sládeka, ktorý však trestuhodne prestrelil úplne prázdnu bránu. Dunajská Streda tak zdolala Myjavu 1:0.