09. júna 2015

Dvojbodový Hossa nezabránil výhre Tampy na ľade Hawks

Hráč Tampa Bay Ondrej Tampa skóruje v tretej tretine finálového zápasu o Stanleyho pohár proti Chicagu, 8. júna 2015 Foto: TASR/AP
Chicago 9. júna (TASR) - Ani dve asistencie Mariána Hossu nestačili hokejistom Chicaga na víťazstvo v treťom zápase finále play off zámorskej NHL. Blackhawks podľahli na domácom ľade Tampe Bay tesne 2:3 a v sérii prehrávajú 1:2. Finálová bitka o Stanleyho pohár pokračuje v noci na štvrtok štvrtým duelom, ktorý sa hrá opäť v chicagskom United Center.

Slovenský útočník sa podieľal v noci na utorok na oboch góloch svojho tímu. V 15. minúte počas presilovky prihral Bradovi Richardsovi a ten strelou od modrej čiary vyrovnal na 1:1. V 45. minúte potom Hossa nabil Brandonovi Saadovi na vedúci gól Chicaga na 2:1. "Jastrabi" však náskok neudržali, už o 13 sekúnd neskôr vyrovnal český krídelník Ondřej Palát a v čase 56:49 strelil víťazný gól center tretieho útoku Tampy Cedric Paquette. Hossu vyhlásili po zápase za druhú hviezdu stretnutia.