Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2016

ECB: Pretrvávajú obavy týkajúce sa udržateľnosti gréckeho dlhuNa archívnej snímke sídlo Európskej centrálnej banky vo Frankfurte.Zdieľať
Na archívnej snímke sídlo Európskej centrálnej banky vo Frankfurte. Foto: TASR/AP
Atény/Frankfurt nad Mohanom 12. októbra (TASR) - Obavy týkajúce sa udržateľnosti gréckeho dlhu pretrvávajú a návrat dôvery v grécku ekonomiku je stále pomalý, uviedol člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Benoit Coeure. Informovala o tom agentúra RTTNews.


"Všetky strany, ktoré sa zúčastňujú na gréckom záchrannom programe, si uvedomujú, že existujú vážne obavy týkajúce sa udržateľnosti gréckeho verejného dlhu," uviedol Coeure pred Európskym parlamentom (EP). "V rámci Euroskupiny aktuálne prebieha diskusia o krátkodobých, strednodobých a dlhodobých opatreniach potrebných na zabezpečenie udržateľnosti gréckeho dlhu."

Grécko musí urobiť viac na zabezpečenie finančnej stability, dlhodobého oživovania ekonomiky a zabezpečenie opätovného prístupu na medzinárodné kapitálové trhy, uviedol Coeure. "Obyčajný fakt, že bankové vklady zostávajú na troch štvrtinách z úrovne z konca roka 2014 ukazuje, že návrat dôvery je stále len postupný."

"Hľadáme riešenie, ktoré ubezpečí trhy, obnoví dôveru týkajúcu sa dynamiky verejného dlhu, umožní plné zapojenie MMF do programu - čo by zvýšilo dôveryhodnosť tohto programu - a opätovne umožnilo Grécku prístup na trh pred ukončením programu v júli 2018 bez podkopania reformného úsilia," dodal Coeure.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kulinárska súťaž prilákala do Michaloviec kuchárov aj zo zahraničia
<< predchádzajúci článok
Televízia Ta3 má novú riaditeľku. Je ňou Martina Kyselová