Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2009

EK: Tri z 10 vianočných lámp sú nebezpečnéTakmer jedna tretina vianočných lámp, ktoré sa predávajú na európskom trhu, môže spôsobiť požiar a je nebezpečná, varovala v stredu Európska komisia. Nebezpečné lampy dostať v obchodoch na ...Zdieľať
BRUSEL 2. decembra (WEBNOVINY) - Takmer jedna tretina vianočných lámp, ktoré sa predávajú na európskom trhu, môže spôsobiť požiar a je nebezpečná, varovala v stredu Európska komisia. Nebezpečné lampy dostať v obchodoch na Slovensku, v Nemecku, Maďarsku, Holandsku a Slovinsku. Vyplynulo to z kontroly takmer 200 náhodne vybratých vzoriek z piatich členských štátov Európskej únie. Informáciu priniesla eurokomisárka pre ochranu spotrebiteľov Meglen Kunevová. Podľa nej až tridsať percent svetiel z vybranej vzorky nespĺňalo bezpečnostné štandardy.


"Vianočné osvetlenia predstavujú očividnú a priamu hrozbu požiaru a elektrických skratov," uviedla eurokomisárka na adresu svietidiel kontrolovaných na trhoch v Slovenskej republike, Nemecku, Maďarsku, Holandsku a Slovinsku. Podľa EÚ sa väčšina vianočných svetiel distribuovaných na trhu v Európskej únii vyrába v Ázii.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klaus pre víza asi nepocestuje do Vancouveru
<< predchádzajúci článok
KARDINÁL: Homosexuáli sa nikdy nedostanú do neba