Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. decembra 2009

Emirát Abú Dabí poskytol Dubaju finančnú injekciuDubaj v pondelok oznámil, že emirát Abú Dabí mu pomohol finančnou injekciou v sume 10 mld. USD, z čoho 4,1 mld. USD je určených na splatenie okamžitých záväzkov štátneho konglomerátu Dubai World. ...Zdieľať
DUBAJ 14. decembra (WEBNOVINY) - Dubaj v pondelok oznámil, že emirát Abú Dabí mu pomohol finančnou injekciou v sume 10 mld. USD, z čoho 4,1 mld. USD je určených na splatenie okamžitých záväzkov štátneho konglomerátu Dubai World. "Vláda Abú Dabí súhlasila, že dubajskému finančnému podpornému fondu poskytne 10 mld. USD, ktoré sa použijú na uhradenie série nadchádzajúcich záväzkov Dubai World," uviedol vo vyhlásení šéf dubajského najvyššieho fiškálneho výboru. Dodal že, dubajská vláda schválila, aby prvým krokom fondu bolo uhradenie dlhopisov v sume 4,1 mld. USD, ktoré sú splatné 14. decembra.


Abú Dabí je najväčším emirátom Spojených arabských emirátov (SAE) a je významným exportérom ropy. Emirát Dubaj koncom novembra požiadal o odloženie splátok dlhov konglomerátu Dubai World, ktoré sú v sume 26 mld. USD. Tento krok znepokojil trhy a otriasol obrazom emirátu ako regionálneho podnikateľského centra.

(1 EUR = 1,4757 USD)

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nitrianskom kraji nové prípady prasacej chrípky
<< predchádzajúci článok
Posádka vezúca zbrane z KĽDR ostáva vo väzbe

Emirát Abú Dabí poskytol Dubaju finančnú injekciu - diskusné fórum čitateľov