Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlásaTurecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho krajina nie je priaznivo naklonená vstupu Fínska a Švédska doZdieľať
belgium_russia_ukraine_war_summit_22341 4e9a34f0b3574eab8636dcbe9b42c437 676x411 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho krajina nie je priaznivo naklonená vstupu Fínska a Švédska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), o ktorom obe krajiny uvažujú.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Za dôvod svojho postoja Erdogan označil údajnú podporu Švédska a iných škandinávskych krajín kurdským militantom a ďalším organizáciám, ktoré Ankara považuje za teroristov.

„Škandinávske štáty konajú ako hostitelia teroristických organizácií, vrátane PKK a DHPC-C,“ povedal v piatok turecký prezident s odkazom na Stranu kurdských pracujúcich (PKK) a ľavicovú militantnú Revolučnú ľudovú oslobodzovaciu stranu-front (DHPC-C).

Erdogan zároveň obvinil Grécko, ktoré je členom NATO, z toho, že využíva Severoatlantickú alianciu proti Turecku a dodal, že Ankara nechce opakovať takú „chybu“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlása © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Scholz telefonoval s Putinom. Ten ho šokoval výrokmi, že Mariupoľčanov v Azovstale zadržiavala ukrajinská armáda
<< predchádzajúci článok
Knihobot knižné tipy na májové čítanie vo dvojici. Máj lásky čas ❤ 10 najromantickejších knižných bestsellerov