Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2010

EÚ: Každý druhý dospelý Európan trpí nadváhouViac ako polovica dospelých obyvateľov Európskej únie (EÚ) trpí nadváhou, ktorá zvyšuje riziko vzniku rakoviny alebo srdcového infarktu. Vyplýva to z utorňajšej správy zverejnenej ...Zdieľať
obezita Foto: SITA/APBRUSEL 7. decembra (WEBNOVINY) - Viac ako polovica dospelých obyvateľov Európskej únie (EÚ) trpí nadváhou, ktorá zvyšuje riziko vzniku rakoviny alebo srdcového infarktu. Vyplýva to z utorňajšej správy zverejnenej Európskou komisiou (EK).

Pokiaľ ide o vážnejšiu formu nadváhy - obezitu - ňou trpí až viac ako 15 percent dospelých Európanov. Toto číslo sa pritom vo väčšine členských štátov za posledných 20 rokov viac ako zdvojnásobilo. Najmenej alarmujúca je situácia v Rumunsku a Taliansku, kde evidujú len menej ako desať percent obéznych osôb a najhoršia v Írsku, na Malte a vo Veľkej Británii, tvrdí štúdia, na ktorej sa okrem EK podieľala aj Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) združujúca najvyspelejšie krajiny sveta. Slovensko sa podľa expertov nachádza približne v strede rebríčka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BRITÁNIA: Zakladateľ WikiLeaks zostáva vo väzení
<< predchádzajúci článok
Firme Frucona boli odpustené dane neoprávnene

EÚ: Každý druhý dospelý Európan trpí nadváhou - diskusné fórum čitateľov