Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2019

Exprezidenta USA Jimmyho Cartera prepustili z nemocniceNa snímke Jimmy Carter.Zdieľať
Na snímke Jimmy Carter. Foto: TASR/ Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution
Washington 4. decembra (TASR) - Bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera prepustili v stredu z nemocnice v meste Americus v americkom štáte Georgia, kam ho cez víkend prijali s infekciou močových ciest. Informovala o tom spravodajská televízia ABC s odvolaním sa na vyhlásenie Carterovho centra.


Bývalý americký prezident sa teší, že bude "ďalej odpočívať doma v Plains v Georgii", uvádza sa vo vyhlásení Carterovho centra s tým, že 39. prezident Spojených štátov a jeho manželka Eleanor Rosalynn Carterová želajú všetkým "pokoj a radosť v tomto predsviatočnom čase".

Cartera len minulý týždeň prepustili z nemocnice, kde sa podrobil operácii na uvoľnenie tlaku na mozog spôsobený krvácaním po jeho nedávnych pádoch.

Pri páde 21. októbra utrpel zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia. Krátko predtým utrpel menšie poranenie nad ľavým okom, ktoré mu zošili niekoľkými stehmi.

Demokrat Carter pôsobil v rokoch 1977 - 1981 ako 39. prezident USA. V marci 2019 sa stal najdlhšie žijúcim prezidentom v dejinách krajiny. Predstihol vtedy exprezidenta Georgea H. W. Busha, ktorý zomrel vlani v novembri vo veku 94 rokov a 171 dní.

Aj po odchode z Bieleho domu zostal Carter verejne aktívny a v roku 2002 mu za činnosť v jeho organizácii Carterovo centrum udelili Nobelovu cenu za mier.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trumpovu snahu o obnovenie trestu smrti podporilo 14 štátov USA
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Kalavská ponúkla demisiu. Premiér: Mala by ostať vo funkcii

Exprezidenta USA Jimmyho Cartera prepustili z nemocnice - diskusné fórum čitateľov