02. júla 2007

Family Cup opäť lámal rekordy

Na ďalších dvoch pretekoch zo série piatich celoslovenských amatérskych rodinných športových podujatí 2. ročníka ČSOB Family Cup, ktoré sa uskutočnili uplynulý víkend v Aquaparku Tatralandia pri ...

BRATISLAVA 2. júla (WN/PR) - Na ďalších dvoch pretekoch zo série piatich celoslovenských amatérskych rodinných športových podujatí 2. ročníka ČSOB Family Cup, ktoré sa uskutočnili uplynulý víkend v Aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši, opäť padali rekordy. Sobotňajších pretekov v plávaní sa zúčastnilo najviac pretekárov i rodín v doterajšej histórii Family Cup. Na štartovné bloky v tamojšom plaveckom bazéne nastúpilo 55 trojčlenných dvoj- alebo trojgeneračných tímov a keďže viaceré rodiny prišli aj v početnejšom zložení, spolu pretekalo 205 plavcov. Najmladším účastníkom bol päť týždňový Jakub Hachlinec, ktorého do cieľa vo vaničke posúvali dva plávajúci členovia rodinného tímu – starý otec Jaroslav a otec Branislav. Najstarším účastníkom bol 65-ročný Jozef Thuma. Víťazstvo a Family Cup si vybojovali rodičia a syn z Beata, Andrej a Peter Badiarovci z Prievidze. Odtiaľ pochádza aj druhá v poradí rodina Jozef st., Jozef ml. a Michaela Šimovci, ktorú tvorili starý otec, otec a vnučka. Na treťom mieste skončili rodičia a syn Ondrej, Patrícia a Daniela Matejovci z Prešova.

V nedeľu pokračoval Family Cup pretekmi na kolieskových korčuliach. Zúčastnilo sa ich 33 rodín a spolu 121 pretekárov. Najmladším bol štvorročný Adam Matej a najstarším 70-ročný Ján Hričovský. Víťaznou sa stala rodina Mária, Iveta a Alžbeta Adamčíkovcov z Bytče, ktorú tvorili rodičia a dcéra. Druhí bola Športová rodina roka SR 2006, otec a synovia Ivan, st., Ivan ml. a Miloš Bubelovci z Považského Podhradia. Tretie miesto patrí otcovi a deťom Jánovi, Petrovi a Matúšovi Halahijovcom z Liptovského Mikuláša.

Druhý ročník Family Cup bude pokračovať 18. augusta 2007 rodinnými tenisovými štvorhrami v Púchove a záverečnou disciplínou budú 8. septembra preteky na horských bicykloch v Jasnej v Demänovskej doline. Tam opäť organizátori vyhlásia aj Športovú rodinu roka.