Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. augusta 2012

Fed by mal skupovať vládne dlhopisy, ekonomika to potrebujeŠéf bostonskej pobočky Federálneho rezervného systému (Fed) Eric Rosengren v utorok vyhlásil, že americká centrálna banka by mala spustiť ďalšie kolo skupovania dlhopisov, a to v takej výške a po ...Zdieľať
peniaze dolar WASHINGTON 8. augusta (WEBNOVINY) - Šéf bostonskej pobočky Federálneho rezervného systému (Fed) Eric Rosengren v utorok vyhlásil, že americká centrálna banka by mala spustiť ďalšie kolo skupovania dlhopisov, a to v takej výške a po také dlhé obdobie, aké bude nevyhnutná na oživenie ekonomiky.


V rozhovore pre denník New York Times Rosengren ďalej uviedol, že Fed by mal začať nakupovať dlhové cenné papiere americkej vlády a cenné papiere kryté hypotékami. Podľa neho by mal v tom pokračovať až dovtedy, pokiaľ sa ekonomika úplne nezotaví.

"Mali by ste tak robiť, až pokiaľ nebudete mať dôkazy, že rastú príjmy a nezamestnanosť sa dostáva do súladu s vašimi ekonomickými cieľmi,“ uviedol Rosengren.

Šéf dallaského Fed-u Richard Fisher si na rozdiel od neho nemyslí, že centrálna banka môže znížiť 8,3-percentnú nezamestnanosť ďalším nákupom dlhopisov. Aj niektorí ďalší predstavitelia Fed-u prejavili svoje obavy, že opätovné navýšenie súvahy banky by v prípade zrýchlenia ekonomického rastu zvýšilo infláciu.

Rosengren však v utorok uviedol, že počas dvoch predchádzajúcich kôl skupovania dlhopisov nepozoroval zvýšené inflačné tlaky.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri nehode na diaľnici do Trnavy sa zranilo sedem ľudí
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy rástli, zlato uzatvorilo bez výrazných zmien