Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júna 2006

Fica v kresle premiéra očakáva 28,9 percenta občanovViac ako štvrtina ľudí si myslí, že po voľbách by mal byť premiérom predseda strany Smer-SD Robert Fico.Zdieľať
V kresle predsedu vlády ho očakáva 28,9 percenta oslovených. Vyplýva to z prieskumu agentúry Dicio, ktorý sa uskutočnil v dňoch 5. až 9. júna na reprezentatívnej vzorke 1 049 oslovených. Tí odpovedali na otázku "Ktorá politička by mala byť, ktorý politik by mal byť po voľbách podľa Vás predsedníčkou, predsedom vlády?"

Súčasného premiéra Mikuláša Dzurindu by opäť v kresle šéfa vlády chcelo vidieť 9,2 percenta občanov. Vladimíra Mečiara na čele vlády chce 8,5 percenta voličov. Zuzanu Martinákovu v tejto pozícii vidí 8,3 percenta oslovených. V prvej päťke politikov je aj Pavol Hrušovský, to že by mohol byť premiérom si myslí 5,1 percenta oslovených.

Jána Slotu a Bélu Bugára podporujú približne rovnako veľké skupiny ľudí, ktoré by ich chceli vidieť v premiérskom kresle. Slota by mal byť premiérom podľa 3,9 percenta oslovených a Bugár podľa 3,4 percenta respondentov. Zvyšní politici získali menej ako 3-percentnú podporu.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SMK potrebuje podľa Fica opozičnú diétu
<< predchádzajúci článok
Obvinili vodiča, ktorý podľa polície zavinil smrť J. Langoša

Fica v kresle premiéra očakáva 28,9 percenta občanov - diskusné fórum čitateľov

Mili bratia,16.6. 12:32:42
Viac ako štvrtina16.6. 15:08:28