Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2009

Fico chválil šrotovné a navrhol brať bankámDve vlny šrotovného boli úspechom. Povedal vo štvrtok počas Hodiny otázok predseda vlády Robert Fico v odpovedi na otázku poslanca Ľuboša Martináka (Smer-SD), ako hodnotí vláda prínosy ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Dve vlny šrotovného boli úspechom. Povedal vo štvrtok počas Hodiny otázok predseda vlády Robert Fico v odpovedi na otázku poslanca Ľuboša Martináka (Smer-SD), ako hodnotí vláda prínosy šrotovného. "Všetci nám ďakujú a hovoria - Slovensko bolo solidárne. Prijalo rozhodnutie, ktoré bolo dôležité pre európsky automobilový priemysel," povedal Fico. Vyčítal opozícii, že šrotovné kritizovala. "Títo páni tvrdia, že je to hlúposť. To znamená, že všetci sú hlúpi na svete. Všetky krajiny EÚ, ktoré zaviedli šrotovné, ktoré chcú byť solidárne, všetci sú hlúpi. Len tu je veľká múdrosť, ktorá tvrdí, že sú to vyhodené peniaze," komentoval Fico.


Pokiaľ ide o šrotovné, tak podľa Fica analýzy dokazujú, že by malo byť finančne samonosné, pretože pokiaľ ide o daň z pridanej hodnoty (DPH) a ďalšie poplatky, tak by to malo vykryť všetky náklady spojené so šrotovným. "Takže šrotovné je veľký úspech. A môžu o tom opozičníci rozprávať, čo chcú," dodal premiér.

Pre Fica bola určená aj otázka od poslanca Pavla Gogu (Smer-SD), v ktorej sa poslanec pýtal, či je na mieste hovoriť o opozičných návrhoch na zníženie dane z príjmu. Tí ktorí tvrdili, že nastavili najlepší daňový systém na svete, pokiaľ ide o 19-percentnú daň z príjmu a 19-percentnú DPH, tak tí istí ľudia dnes tvrdia, že systém je nastavený zle, kritizoval Fico opozičné návrhy na zníženie daní. Podľa Fica by zníženie daní znamenalo výpadky v štátnom rozpočte, a to by znížilo sociálny štandard občanov. Fico by znížil dane ale len za podmienky, že by zobral tým najbohatším - bankám a privatizovaným podnikom. "Tam sú obrovské finančné prostriedky," komentoval Fico. Podľa neho v súčasnosti žiadna krajina EÚ neprichádza so zásadnými zmenami v daňovom systéme. "To, čo navrhuje opozícia, je deštrukčné a pomáha to len najbohatším v tejto krajine a túto politiku vláda SR nepodporuje."

Na pravidelnú hodinu otázok v Národnej rade SR neprišlo niekoľko ministrov. Predseda vlády Robert Fico ospravedlnil pre zdravotné dôvody ministra životného prostredia Jána Chrbeta. Ten sa však ešte vo štvrtok dopoludnia zúčastnil straníckej tlačovky SNS. Neprítomnosť ministra dopravy Ľubomíra Vážneho spôsobili vraj pracovné povinnosti súvisiace s tzv. PPP projektmi. Neprišiel ani funkčne najmladší minister Ficovej vlády - minister výstavby Igor Štefanov. Podľa premiéra je na zahraničnej služobnej ceste.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nábor do hnutia 64 žúp bol v Dolných Zahoranoch
<< predchádzajúci článok
Fico kritizuje banky kvôli financovaniu PPP projektov

Fico chválil šrotovné a navrhol brať bankám - diskusné fórum čitateľov