Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. júla 2007

Filmoví Simpsonovci zaútočia na slovenské kináSlovenských filmových fanúšikov čakajú tento týždeň dve filmové novinky - jeden z najočakávanejších animovaných filmov roka Simpsonovci vo filme a úspešná dráma Edith ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. júla (SITA) - Slovenských filmových fanúšikov čakajú tento týždeň dve filmové novinky - jeden z najočakávanejších animovaných filmov roka Simpsonovci vo filme a úspešná dráma Edith Piaf.

Simpsonovci vo filme absolvovali v sobotu 21. júla svetovú premiéru v americkom Springfielde. Jeden z najúspešnejších televíznych seriálov sa dočkal prvého celovečerného filmového spracovania po osemnástich sezónach na televíznych obrazovkách. Prvú epizódu odvysielali 17. decembra 1989 a 23. septembra by mala odštartovať už devätnásta séria. Tá osemnásta sa skončila 20. mája vysielaním 400. epizódy a oslavami 20. výročia Simpsonovcov, ktorí sa na televíznych obrazovkách po prvý raz objavili 19. apríla 1987 v Tracey Ullman Show. Populárna rodinka Simpsonovcov zo Springfieldu bude tentoraz čeliť globálnym výzvam a Homer urobí najhoršiu vec svojho života. Na filme pracovali rovnakí tvorcovia, ako na televíznom seriáli a tak sa fanúšikovia dočkajú väčšiny svojich obľúbencov. Seriál si u divákov vydobyl výnimočnú pozíciu vďaka kombinácii čierneho a situačného humoru. Ten samozrejme vo filme chýbať nebude, pričom už prvé zverejnené zábery vyvolali ľahkú kontroverziu - Bart sa vo filme po prvý raz objaví nahý. Snahou tvorcov bolo pritiahnuť k filmu i tých divákov, ktorí sa zatiaľ s fenoménom Simpsonovcov príliš nestretli a zároveň uspokojiť verných fanúšikov a prekvapiť seba samých.

Okrem bláznivých Simpsonovcov však čaká slovenské kiná aj dráma o živote svetoznámej šansoniérky Edith Piaf. Snímka, ktorá vznikla v koprodukcii Francúzska, Veľkej Británie a Českej republiky, má vďaka svojej hlavnej predstaviteľke Marion Cotillard na svojom konte už tri prestížne ceny. Tridsaťjedenročnú herečku ocenili na festivaloch Cabourg Romantic Film Festival, Hollywood Film Festival a Seattle International Film Festival. Film v réžii Oliviera Dahana, ktorý otváral tohtoročný filmový festival Berlinale, bol aj medzi nominovanými na Zlatého medveďa.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas festivalu Pohoda zadržali policajti šesť vodičákov
<< predchádzajúci článok
Bratislava Nové Mesto začína od pondelka s rekonštrukciami