08. februára 2011

Francúzi obvinili Rosického, Interpol podozrenie zamietol

Český futbalový reprezentant Tomáš Rosický prežil v drese anglického Arsenalu Londýn šialený zápas, po ktorom sa o sebe dozvedel ešte ...

rosicky Český futbalový reprezentant Tomáš RosickýFoto: SITA, APPRAHA 8. februára (WEBNOVINY) - Český futbalový reprezentant Tomáš Rosický prežil v drese anglického Arsenalu Londýn šialený zápas, po ktorom sa o sebe dozvedel ešte šialenejšie špekulácie, ohovárania a podozrenia.

Český spravodajský server www.iDnes.cz uviedol, že francúzska televízia France 2 naznačila, že v šokujúcom závere zápasu 26. kola Premier League s Newcastlom, keď Arsenal prišiel o vedenie 4:0 a získal iba bod za remízu 4:4, môže mať prsty český stredopoliar. Avšak Interpol a vedenie anglickej súťaže akékoľvek podozrenie z manipulácie s výsledkom tohto zápasu rázne odmietli. Preto rodiaca sa aféra, ktorá nemala reálny základ, išla do stratena po niekoľkých hodinách od jej zrodu.

Server iDnes však pripomína, že rodák z Prahy a 67-násobný český reprezentant absolvoval v Newcastli naozaj mizerný deň. Rosický do stretnutia zasiahol až v 68. min za stavu 4:1 pre Arsenal. Po jeho faule hlavný rozhodca Phil Dowd nariadil pokutový kop, z ktorého domáci znížili sedem minút pred koncom zápasu na 3:4. Hneď po tomto góle sa Rosickému nepodaril odkop a vzápätí fauloval. Po nariadenom priamom kope a vrátenom centri Tioté vyrovnal na konečných 4:4.

Francúzska televízia hneď po zápase začala špekulovať, prečo Rosický tak zle hral. Či to z jeho strany nebol zámer. Podľa nich záver zápasu nebol v poriadku. Anglické noviny s odvolaním sa na stanicu France 2 dohady zverejnili a server footanglais365.com sa pridal. Moderátor France 2 doslova vyhlásil: "Arsenal už po 26 minútach viedol 4:0, ale potom prišiel druhý polčas s bláznivými verdiktmi a podozrivým správaním muža menom Tomáš Rosický. Je objektom záujmu vyšetrovateľov, lebo v tomto zápase sa točili pochybné peniaze." IDnes zdôraznilo, že Interpol nič nevyšetruje. "Žiadny taký podnet sme nedostali a vyšetrovanie takého prípadu ani neriešime," citoval portál www.iDnes.cz slová hovorcu Interpolu, ktoré povedal pre Daily Telegraph. Francúzske podozrenie nekompromisne odmietlo aj vedenie anglickej najvyššej súťaže.

Tridsaťročný stredopoliar v jesennej časti Premier League 2010/2011 patril k najlepším hráčom Arsenalu, v minulých dňoch však prekonal silnú virózu, ktorá poznačila jeho aktuálnu športovú formu. V pondelok 7. februára prišiel do Prahy na zraz českej reprezentácie, ktorá sa chystá na stredajší medzištátny zápas v Chorvátsku.