Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2012

Francúzi sa boja Rómov, vyhostili ich späť do RumunskaFrancúzske úrady vo štvrtok vyhostili niekoľko sto Rómov z nelegálnych osád na severe krajiny, čo vyvolalo obavy z návratu kontroverznej politiky z čias vlády prezidenta Nicolasa Sarkozyho. ...Zdieľať
romovia LILLE 9. augusta (WEBNOVINY) - Francúzske úrady vo štvrtok vyhostili niekoľko sto Rómov z nelegálnych osád na severe krajiny, čo vyvolalo obavy z návratu kontroverznej politiky z čias vlády prezidenta Nicolasa Sarkozyho.


Evakuácia a navrátenie Rómov lietadlom do Rumunska sa uskutočnila potom, ako minister vnútra vo vláde socialistického prezidenta Francoisa Hollanda Manuel Valls v júli vyjadril obavy zo zvyšujúceho sa počtu osád vo viacerých francúzskych mestách.

V roku 2010 kritizovali mnohé krajiny a mimovládne organizácie Francúzsko za to, že na nariadenie Sarkozyho vyhostilo stovky rómskych imigrantov z nelegálnych táborov v krajine a poslalo ich domov do Bulharska a Rumunska.
Dva nelegálne rómske tábory neďaleko mesta Lille evakuovali vo štvrtok.

Z jedného tábora vyhostili približne 200 ľudí a 15 karavanov z druhého, povedala námestníčka primátora Maryvonne Girardová. Polícia na motorkách sprevádzala Rómov na ceste z táborov, ktoré opustili bez odporu. Podľa predpokladov na okrajoch hlavných francúzskych miest žije v provizórnych táboroch 15 000 Rómov, približne 4000 z nich na okolí Paríža.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opití pytliaci nič neulovili, ale chytila ich polícia
<< predchádzajúci článok
VÚB spúšťa pôžičky cez internet