Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. decembra 2020

Francúzi vyšli pre sporný bezpečnostný zákon opäť do ulíc, polícia si zatknutých vopred vytipovalaaktualizované 13. decembra, 09:39 Počas sobotňajšieho protestu proti navrhovanému bezpečnostnému zákonu zatkla polícia v Paríži viac ako 140 ľudí. ...Zdieľať
france_protests_36845 72752bc4cf95412c9a1bed9db066509b 676x451 13.12.2020 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 13. decembra, 09:39


Počas sobotňajšieho protestu proti navrhovanému bezpečnostnému zákonu zatkla polícia v Paríži viac ako 140 ľudí. Demonštrácia mala niekoľko tisíc účastníkov.

Muži zákona sa zamerali na demonštrantov, o ktorých sa domnievali, že by mohli robiť problémy, ako účastníci predošlých protestov, ktorí poškodili obchody, autá a napádali policajtov. Minister vnútra Gérald Darmanin informoval, že polícia zadržala dovedna 142 ľudí.

Protestný pochod ulicami Paríža sprevádzala v sobotu poriadková polícia. Ku koncu protestu policajti dokonca použili vodné delo. Proti zákonu Francúzi protestujú už niekoľko víkendov. Okrem Paríža v sobotu protestovali ľudia aj v iných mestách. V Lyone napríklad úrady zatkli päť osôb, ktoré napadli policajtov a chceli rabovať obchody.

Najspornejšie opatrenie v rámci navrhovaného zákona je zamerané na sťaženie snímania policajtov. Jeho cieľom je zakázať zverejňovanie snímok s úmyslom ublížiť polícii. Kritici sa však obávajú, že zákon naruší slobodu médií a skomplikuje odhaľovanie policajnej brutality. Ustanovenie vyvolalo veľkú vlnu pobúrenia, v dôsledku čoho sa vláda rozhodla ho prepísať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzi vyšli pre sporný bezpečnostný zákon opäť do ulíc, polícia si zatknutých vopred vytipovala © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Za sobotu pribudlo až 2190 infikovaných a zomrelo ďalších 27 ľudí
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku zaniká i napriek koronakríze najmenej firiem za posledných 11 rokov