03. júna 2018

Futbal MS2018: Neymar prispel gólom k triumfu Brazílie nad Chorvátskom

Na snímke brazílsky futbalový útočník Neymar, archívna snímka

Na snímke brazílsky futbalový útočník Neymar, archívna snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 3. júna (TASR) - Futbalisti Brazílie vyhrali v nedeľňajšom prípravnom stretnutí pred MS 2018 nad Chorvátskom 2:0. K triumfu "kanárikov" na liverpoolskom štadióne Anfield prispel skvelým gólom Neymar, ktorý sa na trávniky vrátil po zranení pravej nohy.

Neymar nastúpil na ihrisko v druhom polčase a po "slalome" v šestnástke súpera v 69. minúte sa šikovne uvoľnil a prudkou strelou otvoril skóre. Predtým absentoval od konca februára, keď sa v drese Paríža St. Germain zranil a začiatkom marca sa podrobil operácii zlomenej kostičky na pravom chodidle. Triumf Brazílčanov podčiarkol v tretej minúte nadstavenia na svojom domovskom klubovom štadióne Roberto Firmino.

Brazílčania sa do 8. júna budú na svetový šampionát pripravovať v Londýne, následne si 10. júna vo Viedni zmerajú sily s domácim Rakúskom. Päťnásobní majstri sveta sa na mundiale stretnú v základnej E-skupine so Švajčiarskom, Kostarikou a Srbskom. Súpermi Chorvátov v D-skupine budú Argentína, Island a Nigéria.