16. augusta 2014

Futbalisti Manchestru United podľahli v otváracom dueli Swansea

Hráč Manchestru United Wayne Rooney (č.10) dáva gól na 1:1 počas prvého kola anglickej futbalovej Premier League medzi Manchestrom United a Swansea City 16. augusta 2014 v Manchestri. Foto: TASR/AP Photo
Manchester 16. augusta (TASR) - Prehrou v pomere 1:2 sa skončil debut holandského trénera Luisa van Gaala na lavičke Manchestru United v úvodnom zápase Premier League proti futbalistom Swansea City. Tí sa tak už v otváracom dueli postarali o prvé prekvapenie nového ročníka.

Skóre sobotňajšieho stretnutia sa prvýkrát menilo v 28. minúte, keď zaskočil Old Trafford kórejský reprezentant Ki Sung-Yong. Osem minút po zmene strán síce vyrovnal Wayne Rooney, no v 73. minúte prinavrátil "labutiam" tesný náskok Gylfi Sigurdsson. Snaha domácich do konca duelu už nepriniesla gólový efekt, dôvodom bola najmä aktívna obranná hra hostí na vlastnej polovici.

1. kolo - sumár:
Manchester United - Swansea City 1:2 (0:1)
Gól:
53. Rooney - 28. Ki Sung-Yong, 73. Sigurdsson

Hráč Manchestru United Wayne Rooney (uprostred vpravo) sa raduje po góle na 1:1 počas prvého kola anglickej futbalovej Premier League medzi Manchestrom United a Swansea City 16. augusta 2014 v Manchestri. Foto: TASR/AP Photo