25. marca 2013

Galádovci podľahli slovinským rovesníkom 1:2

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov podľahli v prípravnom dueli v Myjave slovinským rovesníkom 1:2. Po bezgólovom prvom polčase sa mladíci z Balkánu presadili v 48. min vďaka ...

hudak MYJAVA 25. marca (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov podľahli v prípravnom dueli v Myjave slovinským rovesníkom 1:2.

Po bezgólovom prvom polčase sa mladíci z Balkánu presadili v 48. min vďaka útočníkovi slovinského FC Koper Matejovi Pučkovi.

Slováci na nepriaznivý stav odpovedali v 61. min, keď po prihrávke od Bukatu vyrovnal na 1:1 Ivan Schranz. Hostia zaskočili Slovákov v samom závere nadstaveného času, keď sa strelou z priameho kopu presadil Enej Jelenič.

Zverenci Ivana Galáda zaznamenali v piatom tohtoročnom vystúpení druhú prehru. V minulotýždňovom zápase v rakúskom Hartbergu podľahli aj domácim rovesníkom 0:1. Najbližšie priateľské stretnutie si slovenskí reprezentanti do 21 rokov naplánovali na 23. apríla 2013, keď za riekou Moravou vyzvú rovesníkov z Česka.

Výsledok:
Slovensko "21" - Slovinsko "21" 1:2 (0:0)
Góly: 61. Schranz - 48. Pučko, 90.+ Jelenič, ŽK: 18. Ambra - 33. Pečovnik, 90.+ Jelenič, 920 divákov

Základné zostavy:
Slovensko "21": Budinský - Bartek, D. Hudák, Ambra, Mazáň - Lobotka, Paur - Schranz, Hrošovský, Lalkovič - F. Oršula
Slovinsko "21": Jug - Kous, Mitrovič, Krajnc, Trajkovski - Vrhovec, Pečovnik - Ploj, Črnic, Jelenič - Bratanovič

I. polčas
V chladnom počasí sa v Myjave dostali do prvej príležitosti Slovinci, útočník súperovho tímu Bratanovič v 20. min síce prekonal slovenského brankára Budinského, ale prihrávku pred zakončením prijal v postavení mimo hry a stav sa nezmenil.

O sedem minút neskôr kontrovali mladí Slováci, lenže Schranzov pokus spoza šestnástky zblokovali slovinskí obrancovia a Lobotka sa nedostal k následnej dorážke.

V 28. min sa do príležitosti dostal opäť Schranz, ale loptu hlavou nenamieril do bránky balkánskeho mužstva s dostatočnou razanciou.

V 32. min bol v príležitosti opäť zakončovateľ trnavského Spartaka, lenže po prihrávke od Hudáka svoj pohyb spomalil a strelu poslal mimo bránky Ažbeho Juga. V druhej polovici prvého polčasu si zverenci Ivana Galáda vytvorili mierny tlak, po kombináciách Lalkoviča, Schranza či Lobotku sa síce dostali k zakončeniu, ich pokusy však nemali dostatočnú razanciu ani správny smer.

Slovenský útočník F. Oršula v 40. min poslal loptu hlavou vedľa slovinskej "svätyne" a o dve minúty neskôr sa kvalitným defenzívnym zákrokom prezentoval Ambra, ktorý zmaril Jeleničovu prihrávku na Bratanoviča, ktorý by inak išiel do samostatného úniku.

II. polčas
V úvode druhého polčasu vystrelil po individuálnej akcii k ľavej Budinského žrdi Matej Pučko a otvoril skóre - 0:1. Slováci sa vzápätí aktívnou hrou snažili zareagovať na nepriaznivý priebeh.

V 56. min sa pokúsil prekvapiť slovinskú defenzívu pohotovou strelou K. Mészáros, o minútu neskôr nepochodil ani Kochan.

V 62. min najprv Galádovi zverenci nepustili s loptou do pokutového územia stredopoliara hostí Črnica a potom sa po Bukatovej prihrávke presadil Schranz a vyrovnal na 1:1. Hra sa následne vyrovnala, oba tímy sa zamerali na pozornú defenzívu.

V 82. min sa dostala lopta po osi Bartek - Lalkovič - Schranz až k hlavičkujúcemu K. Mészárosovi, zakončovateľ ViOn-u Zlaté Moravce však loptu namieril priamo do brankára Juga. O sedem minút neskôr Lalkovič centroval na Mazáňa, jeho pokus do protipohybu gólmana hostí nemal potrebnú razanciu. V nadstavenom čase Slovinci zahrávali priamy kop. Stredopoliar talianskej Padovy Enej Jelenič prudkou strelou prestrelil múr, čím zmiatol Budinského a stanovil konečné skóre na 2:1.