Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. marca 2011

GAŠPAROVIČ: So zadržaným podnikateľom som nerokovalPrezident Ivan Gašparovič popiera, že by sa s podnikateľom Mikulášom V. niekedy stretol na rokovaniach. "Je pravda, že ...Zdieľať
gasparovic Prezident Ivan Gašparovič odmietol spájanie s Mikulášom V. Foto: BRATISLAVA 2. marca (WEBNOVINY) - Prezident Ivan Gašparovič popiera, že by sa s podnikateľom Mikulášom V. niekedy stretol na rokovaniach.


"Je pravda, že mi ho predstavili ako predstaviteľa dobročinných akcií, viem, že sa zúčastnil v Prezidentskom paláci na odovzdávaní mikulášskych balíčkov pre deti z Detských domovov, kde prispel darovaním ovocia," dodal v dnešnom stanovisku pre médiá.

Podnikateľa v utorok zadržala polícia pre podozrenie z daňových podvodov, ktorými mal slovenských daňových poplatníkov pripraviť o takmer 29 miliónov eur.

Prezident tiež informoval, že Mikuláš V. sa na Kanceláriu prezidenta SR obrátil so žiadosťou o pomoc pri údajnom šikanovaní pri kontrolách jeho podnikateľských aktivít. "Kancelária prezidenta postúpila jeho list na Daňové riaditeľstvo SR a požiadala o informáciu a preskúmanie jeho sťažnosti. A tým končila celá účasť Kancelárie prezidenta SR," uviedol Gašparovič s dodatkom, že takýto postup je štandardný pri vybavovaní sťažností občanov v zmysle ústavy a príslušných zákonov. Médiá dnes priniesli viacero informácií o tom, že zadržaný podnikateľ sa v roku 2009 zúčastnil na druhej Gašparovičovej inaugurácii do prezidentského úradu. Prvá dáma Silvia Gašparovičová s ním tiež deťom odovzdávala jablká.

Viac informácií o zadržanom podnikateľovi nájdete v:
Polícia odhalila jeden z najväčších daňových podvodov

Podľa internetového portálu pravda.sk mal zadržaný Mikuláš V. kontakty s politikmi a zúčastňoval sa na dôležitých štátnych akciách, napríklad na inaugurácii prezidenta Ivana Gašparoviča. Zadržaný mal byť v minulosti aj šéfom Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA). Vo funkcii prezidenta SABA pôsobil takmer dva roky a delegáti valného zhromaždenia ho odvolali vlani v júni.

VIDEO: Odhalili jeden z najväčších daňových podvodov

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Adidas evidoval v minulom roku rekordný objem tržieb
<< predchádzajúci článok
Španielska nezamestnanosť vo februári rástla