Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Globálne vnímanie Putina je najnižšie za 20 rokov, najkritickejší smerom k Rusku sú PoliaciVnímanie ruského prezidenta Vladimira Putina sa ocitlo na najnižšej úrovni za ostatných 20 rokov. Ako uviedol americký inštitút Pew Research Center, iba 9 % opýtaných ...Zdieľať
vladimir putin 1 676x451 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Vnímanie ruského prezidenta Vladimira Putina sa ocitlo na najnižšej úrovni za ostatných 20 rokov. Ako uviedol americký inštitút Pew Research Center, iba 9 % opýtaných dôveruje tomu, že „robí vo svetových záležitostiach správnu vec".Výskum sa uskutočnil v 18 krajinách sveta, kde v priemere 90 % ľudí tvrdilo, že Putinovi nedôverujú. Približne 85 % opýtaných zároveň vyjadrilo negatívny názor na Rusko.


V každej skúmanej krajine malo negatívny názor na Rusko aspoň sedem z desiatich ľudí. Jedinou krajinou, kde to tak nebolo, bola Malajzia, kde mala negatívny názor na Rusko zhruba polovica opýtaných.

Najkritickejší voči Rusku boli ľudia v Poľsku. Rusko tam negatívne vníma až 97 % osôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Globálne vnímanie Putina je najnižšie za 20 rokov, najkritickejší smerom k Rusku sú Poliaci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zaujímajú vás ekonomické témy? Union prichádza s novými podcastami pod názvom Zdravý biznis
<< predchádzajúci článok
Taliban nie je schopný pomôcť ľuďom zasiahnutým zemetrasením v plnom rozsahu, a preto žiada o pomoc OSN