Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Heger: Slovensko plne podporuje udelenie štatútu kandidátskej krajiny na vstup do EÚ pre UkrajinuUkrajina je pre Slovensko dôležitá nielen z hľadiska ekonomického rozvoja, ale aj z bezpečnostného hľadiska. Slovensko preto plne podporuje myšlienku, aby bol Ukrajine udelený štatút kandidátskej krajiny na ...Zdieľať
eduard heger 676x479 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina je pre Slovensko dôležitá nielen z hľadiska ekonomického rozvoja, ale aj z bezpečnostného hľadiska. Slovensko preto plne podporuje myšlienku, aby bol Ukrajine udelený štatút kandidátskej krajiny na vstup do Európskej únie (EÚ).

Cesta do európskej rodiny


Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal pred začiatkom štvrtkového summitu Európskej rady, ktorý sa koná v Bruseli.


„Sme za to, aby bol štatút kandidátskej krajiny udelený aj Moldavsku, a chceme dopomôcť aj Gruzínsku, aby sa mohlo čo najrýchlejšie ocitnúť na ceste do európskej rodiny," povedal.

Bohaté skúsenosti s reformami


Heger doplnil, že Slovensko má bohaté skúsenosti s reformami, ktoré muselo podstúpiť pred svojím vstupom do EÚ. Vie tak týmto krajinám pomôcť v nastavení legislatívy a pri implementácii týchto reforiem.


Premiér zdôraznil, že už teraz mobilizuje na Slovensku podnikateľský sektor, zamestnávateľov a obchodné komory, aby našli spôsob, ako môže byť Slovensko zapojené do rekonštrukcie Ukrajiny.

„Naše firmy z toho môžu benefitovať a výrazne pomôcť Ukrajine. Ak sa nám podarí zdvihnúť úroveň Ukrajiny, tak bude ekonomicky prosperovať aj celé východné Slovensko," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger: Slovensko plne podporuje udelenie štatútu kandidátskej krajiny na vstup do EÚ pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová éra efektivity: Kompaktný skladový systém PowerCube
<< predchádzajúci článok
Kolíková hovorí o Matovičovom „bager balíčku“, jeho posúdenie Ústavným súdom SR považuje za dôležité