Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. apríla 2019

Grécka polícia použila proti migrantom slzotvorný plynUtečenci na hraniciach Macedónska s Gréckom, archívne foto.Zdieľať
Utečenci na hraniciach Macedónska s Gréckom, archívne foto. Foto: TASR/AP
Atény/Solún 6. apríla (TASR) - Grécka polícia sa v sobotu opäť snažila zabrániť stovkám migrantov v ich pochode z tábora pri meste Solún smerom k hraniciam so Severným Macedónskom.


Podobné potýčky medzi políciou a migrantmi sa pri tábore Diavata odohrali aj vo štvrtok a v piatok. V sobotu migranti hádzali do policajného kordónu kamene. Polícia použila slzotvorný plyn a ohlušujúce granáty, informovala agentúra AP.

Migranti sa snažia dostať do pohraničia Grécka so Severným Macedónskom po tom, ako sa na sociálnych sieťach začali šíriť fámy, že táto hranica bude čoskoro opäť priechodná. Odtiaľ chcú pokračovať v ceste do strednej Európy, informovala agentúra DPA.

Grécke ministerstvo pre migráciu tieto informácie poprelo a vyzvalo, aby sa všetci migranti vrátili späť. Na ich presun mali byť pripravené autobusy.

V Grécku žije viac než 70.000 utečencov a migrantov, ktorí do tejto krajiny začali prichádzať v rámci masovej utečeneckej vlny v roku 2015, keď muselo množstvo ľudí opustiť svoje domovy najmä v dôsledku občianskej vojny v Sýrii.

V období, keď migračná kríza dosiahla vrchol, vznikol na hraniciach medzi Gréckom a Severným Macedónskom múr, ktorý stále stojí a kontroluje ho pohraničná stráž.

Takzvaná balkánska cesta, ktorá vedie z Grécka cez Severné Macedónsko, Srbsko a Maďarsko do strednej Európy, je teda aj naďalej uzatvorená.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letisko v Tripolise je údajne v rukách odporcov vlády
<< predchádzajúci článok
Vznikajú ďalšie špekulácie o novom vedení Európskej centrálnej banky

Grécka polícia použila proti migrantom slzotvorný plyn - diskusné fórum čitateľov