27. septembra 2009

HÁDZANÁ: Kórejčanky vyhrali Slovakia Cup, Slovenky tretie - súhrn

Medzinárodný turnaj žien SLOVAKIA CUP 2009 v hádzanej žien - Hlohovec: Slovensko - Kórejská republika 28:29 (17:17)

Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na 10. ročníku medzinárodného turnaja Slovakia Cup v Hlohovci s reprezentáciou Kórejskej republiky tesne o jediný gól 28:29 (17:17) a s 2 bodmi za triumf nad Slovinskom obsadili konečné 3. miesto. Kórejčanky na turnaji neprehrali ani raz a zaslúžene si odvážajú prvenstvo pred Holandskom. Zverenkyne trénera Ľubomíra Popluhára boli v nedeľu favorizovaným ázijským hádzanárkam vyrovnaným súperom, viackrát viedli, ale doplatili na krátky výpadok od 53. do 56. minúty, keď Kórejčanky ušli z 25:25 na 28:25.

Výsledky - nedeľa:

Slovensko - Kórejská republika 28:29 (17:17)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová - Halásová 6, Trochtová 1, Stuparičová 1, Súkenníková, Hodošková 1, Z. Janšáková, Szöllösiová 2, Jakubisová 3, M. Školková, Pajtášová 1, Dubajová 4/2, Popluhárová 2/1, A. Tóthová 7, Beňušková.
Pok. hody: 4/3 - 3/1, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Čanda a Brunovský (obaja SR), 450 divákov

Prvý polčas bol úplne vyrovnaný, ani jedno družstvo nezískalo väčší ako dvojgólový náskok. Slovenky viedli v 6. minúte 6:4, ale v ôsmej bolo 6:7. Takto sa tímy striedali vo vedení až do konca prvej tridsaťminútovky. Na jej konci Popluhárove zverenkyne opäť viedli o dva góly (15:13 v 26. min), ale Kórejčanky šnúrou troch gólov otočili na 15:16. Po prestávke získali päťnásobné olympijské medailistky dvojgólový náskok (19:17) a Slovenky už potom ani raz nepustili do vedenia. Domáce síce viackrát vyrovnali, ale súperky vždy odpovedali gólom či dvoma. Slovenské reprezentantky mali šancu aspoň na bod aj v samom závere, avšak približne 15 sekúnd pred koncom po zbabranom kórejskom útoku technickou chybou prišli o loptu a aj možnosť vyrovnať.

Ľubomír Popluhár (tréner SR): "Som rád, že sme sa favoritom odohrali veľmi vyrovnaný zápas. Trochu ma mrzí, že sme napokon nezískali bod. V samom závere sme mohli vyrovnať, ale po technickej chybe sme prišli o loptu. Musím dievčatá pochváliť za bojovnosť, nasadenie v obrane a zlepšili sa aj v prechode do útoku. Slovakia Cup bol pre nás veľmi dobrou prípravou na blížiacu sa kvalifikáciu o postup na budúcoročný európsky šampionát."