08. júna 2010

HÁDZANÁ: V príprave Slováci zdolali Turkov

Slovenskí hádzanári si v utorkovom medzištátnom priateľskom stretnutí v Hlohovci poradili s Tureckom 34:27 (16:13). Pre zverencov trénera Zoltána Heistera to bola "ostrá" generálka ...

hadzana Foto: SITA HLOHOVEC 8. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári si v utorkovom medzištátnom priateľskom stretnutí v Hlohovci poradili s Tureckom 34:27 (16:13). Pre zverencov trénera Zoltána Heistera to bola "ostrá" generálka pred dvojzápasom play-off proti Ukrajine v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2011 vo Švédsku. Slováci odohrajú v stredu od 18.00 h ešte prípravný duel s hráčmi vicemajstra extraligy mužov MŠK Hlohovec a v sobotu tiež so začiatkom o 18.00 h ich v hlohovskej hale už čaká úvodný kvalifikačný duel proti Ukrajincom.

Výsledok - utorok:
Slovensko - Turecko 34:27 (16:13)
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro, Kopčo 1, Mazák 2, M. Straňovský 3/3, T. Urban 3, T. Straňovský 2, Antl 7/3, D. Valo 6, Cs. Szücs ml. 2, F. Šulc ml. 2, Nižnan 1, Kukučka, 3, L. Tarhai ml. 2, Baláž
pok. hody: 6/6 - 5/2, vylúčení: 5 - 9, rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 200 divákov

V Hlohovci sa obe družstvá v úvode dopúšťali v útoku mnohých chýb a nepremieňali šance. Turci držali s domácimi krok dve tretiny I. polčasu. Zverenci trénera Heistera sa paradoxne počas vlastného oslabenia dostali aj k hre na rýchle protiútoky a v 23. min sa odpútali na rozdiel štyroch gólov (14:10). Aj zásluhou zákrokov brankára Štochla si Slováci do prestávky vedenie udržali, hoci hostia v závere prvého dejstva skorigovali z pokutového hodu stav na 13:16. Po zmene strán stačilo Turkom necelých päť minút, aby sa dotiahli na 17:17 a v 38. min sa dokonca pri oslabení ujali vedenia 20:19. Štvrťhodinu pred koncom za stavu 24:25 zobrali osud duelu do rúk slovenskí krídelníci Antl a T. Urban, ktorí päťgólovou šnúrou zabezpečili svojmu družstvu rozhodujúci náskok - v 51. min bolo 29:25. V zostávajúcom čase si už Slováci druhé víťazstvo vo vzájomnej konfrontácii s týmto súperom nenechali ujsť a svoj náskok ešte zvýšili až na konečných 34:27.

Hlas:
Juraj Jurajov (asistent trénera SR): "Myslím si, že to bola pre nás celkom solídna previerka pred kvalifikáciou. V určitých fázach nám viazla spolupráca. Nevyhli sme sa slabším momentom, ale v konečnom dôsledku môžeme byť spokojní a naše víťazstvo bolo zaslúžené. Záver zápasu sme v pohode zvládli."

Moratti: Inter Miláno a Benítez sa dohodli