12. februára 2011

HÁDZANÁ: Vo finále SP mužov domáci Hlohovec a obhajca Prešov

Vo finále 33. ročníka Slovenského pohára mužov sa v nedeľu o 11.00 h stretnú hádzanári Tatrana Prešov a MŠK Hlohovec. V sobotňajších semifinálových stretnutiach na ...

hadzana Ilustračné fotoFoto: SITA/AP HLOHOVEC 12. februára (WEBNOVINY) - Vo finále 33. ročníka Slovenského pohára mužov sa v nedeľu o 11.00 h stretnú hádzanári Tatrana Prešov a MŠK Hlohovec. V sobotňajších semifinálových stretnutiach na záverečnom turnaji v hlohoveckej hale na Zábraní sa naplnili papierové predpoklady a zrodili sa dva navlas rovnaké konečné výsledky. Najskôr prešovský obhajca trofeje zdolal MŠK Považská Bystrica 30:25 (16:10) a potom domáci Hlohovec vyhral nad HC Štart Nové Zámky 30:25 (16:14).

Prešovčania sú 14-násobnými víťazmi domácej pohárovej súťaže (z toho 7-krát v ére samostatnosti), Hlohovčania zatiaľ čakajú na úspech tohto druhu. Víťaz SP 2010/2011 získa právo účasti v ďalšej edícii Pohára víťazov pohárov.

Hádzaná - Slovenský pohár 2010/2011 - muži - záverečný turnaj v Hlohovci:

VÝSLEDKY - SOBOTA

semifinále (hralo sa na 1 zápas):

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 30:25 (16:10) - do finále postúpil Prešov
Najviac gólov: Antl 10, Krištopans 6, Tumidalský 4/2 - Firit 6, Ľ. Ďuriš 5/2, Martin Kozák 4
Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 6 - 5, ČK: Korňan (Pov. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 150 divákov
Prešovčania hneď od úvodných minút potvrdzovali úlohu favorita. Rýchlo si vypracovali výrazný náskok, ktorý v I. polčase narástol na takmer 10 gólov. Až v závere úvodného dejstva Považania znížili rozdiel na 6 gólov (10:16). Po zmene strán pokračovali považskobystrickí hádzanári v ukrajovaní náskoku Tatrana a záver takmer dospel do dramatickej koncovky. Dve minúty pred koncom mohli Považania počas presilovky za stavu 25:28 znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale Prešovčanov podržal brankár Krupa.

MŠK Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 35:30 (16:14) - do finále postúpil Hlohovec
Najviac gólov: F. Zaťko 9/1, S. Mažár 6/3, Bočkay 5 - Sivák 7, Kleis a T. Szücs po 6
Pok. hody: 7/5 - 3/3, vylúčenia: 6 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 400 divákov
Hlohovčania si v I. polčase vypracovali štvorgólový náskok, o ktorý prišli v 22. min po vyrovnávajúcom góle Kleisa na 10:10. O dve minúty neskôr sa Novozámčania dostali prvýkrát v zápase do vedenia, keď na 12:11 v ich prospech upravil Szapu. Tréner domácich Jurajov si vzápätí zobral oddychový čas a jeho zverenci, z ktorých vynikol autor 6 gólov F. Zaťko, v zostávajúcom čase pred prestávkou naklonili stav na svoju stranu (16:14). Hlohovcu vyšiel vstup do druhého dejstva, keď už v 38. min vyhrával 23:18. Hosťom nepomohol ani oddychový čas kouča Hatalčíka a ich gólové manko sa v nasledujúcej desaťminútovke takmer zdvojnásobilo (21:30). Novozámčania potom síce znížili na 26:31, ale domáci si už nenechali ujsť postup do finále proti Prešovčanom a nad svojím semifinálovým protivníkom zvíťazili 35:30.

Bundesliga: Bayern si presvedčivo poradil s Hoffenheimom