01. septembra 2013

Hádzanári Tatranu Prešov prehrali v predkole Ligy majstrov

Hádzaná - kvalifikácia o skupinovú fázu LM mužov, finálový zápas Tatran Prešov - Dinamo Minsk 1. septembra 2013 v Prešove. Na snímke strieľa Tomáš Urban, hráč Tatranu, vľavo vzadu Sergej Šelmenko, hráč Dinama. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 1. septembra (TASR) - Hádzanári úradujúceho slovenského majstra Tatran Prešov prehrali v nedeľu vo finále turnaja 2. skupiny predkola Ligy majstrov s bieloruským tímom Dinamo Minsk 27:29 a zahrajú si v európskej súťaži číslo dva - Pohári EHF. V zápase o tretie miesto si poradil grécky klub AEK Atény s tureckým šampiónom Besiktas JK Istanbul 34:30.

V C-skupine Ligy majstrov sa Minsk predstaví spoločne so španielskou FC Barcelona, francúzskym PSG Handball, macedónskym Vardarom Skopje, rakúskym Wacker Thun a posledný súper vzíde z dvojice Pick Szeged (Maď.) - HC Metalurg Skopje (Maced.).

Prešovčania vyhrávali v prvom dejstve iba na jeho začiatku po góle Guzyho - 0:1. Bieloruský tím dvoma gólmi otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech a v 16. minúte po presnom zásahu Ninčeviča už viedol 7:5. Zeleno-bielym sa manko podarilo zmazať v 23. minúte, keď sa pred bieloruskou bránou presadil Tomáš Urban. Vzápätí mal Tatran i dobré príležitosti na skórovanie, ale Bogdanov podržal svoj tím. Do konca úvodnej tridsaťminútovky Prešov doháňal jednogólové manko na súpera. V záverečnej minúte síce vyrovnal na 13:13 Krištopans, no s klaksónom skóroval na opačnej strane Bombač - 14:13.

Za stavu 15:14 sa hráčom Tatrana podarila trojgólová šnúra, keď sa presadil Rábek, po ňom Petro a znova Rábek - 15:17. Minsk v 40. minúte vyrovnal zásluhou Rutenku (18:18) a o päť minút neskôr už vyhrával po premenenej sedmičke Doborača 21:19. Prešovčania sa dopustili viacerých chýb, tie zužitkoval Šelmenko a zvýšil už na 24:21. Záver duelu už bieloruské družstvo malo vo svojej réžii (29:23) a zaslúžene zvíťazilo 29:27, keď skóre stretnutia uzavrel premenenou sedmičkou Tomáš Urban a na prešovskej lavičke zavládol obrovský smútok.

Igor Rapovec, tréner Dinama Minsk: "Bol to veľmi ťažký zápas. V každom prípade bol môj tím lepší. Dodržiaval všetky taktické pokyny aj napriek tomu, že Tatran Prešov je veľmi silný tím a hlavne rýchly."

Peter Hatalčík, tréner Tatrana Prešov: "Gratulujem súperovi k postupu. Myslím, že sme videli zaujímavý zápas s dramatickými momentmi. Príčina prehry tkvela v tom, že sme nepremenili to čo zvyčajne áno, teda sedemmetrové hody a protiútoky. Príčinou bolo i to, že sme takmer štvrtinu zápasu hrali v oslabení."

Andrej Petro, pivot Tatrana: "Veľmi nás to mrzí, pretože sme tomuto jednému zápasu podriadili celú prípravu. Urobili sme všetko preto, aby sme postúpili do LM, žiaľ v zlomových momentoch sme zahrali zbrklo, čo nás stálo veľa síl."