02. septembra 2011

Hantuchová odčinila trpkú prehru z dvojhry na US Open

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka Agnieszka Radwanská zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (29. ...

hantuhcova NEW YORK 2. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka Agnieszka Radwanská zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (29. augusta - 11. septembra, USTA Billie Jean King National Tennis Center, celková dotácia 23,718 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) nad Číňankami Šuaj Pcheng a Ťie Čeng nasadenými ako siedmimi za 118 minút 6:0, 4:6, 6:4.

V rozhodujúcom sete sa im napokon nevypomstilo, že aj cez mečbalovú šancu na príjme v siedmej hre pustili súperky z 2:5 na 4:5 bez brejku.

Šampiónky z aprílového podujatia WTA na "harde" v Miami na Floride Hantuchová s Radwanskou si v 2. kole zmerajú sily s úspešnými zo zápasu Michaella Krajiceková, Lucie Šafářová (Hol./ČR) - Kristina Barroisová, Anna-Lena Grönefeldová (Nem.).

Pre 28-ročnú popradskú rodáčku Hantuchovú je tento deblový úspech v lokalite Flushing Meadows aspoň relatívnou útechou po nečakanej utorňajšej prehre s Francúzkou Pauline Parmentierovou v 1. kole dvojhry.

Bývalá päťka svetového rebríčka WTA vo štvorhre Hantuchová, teraz 37. v príslušnom renkingu, ešte nebola v debli na US Open za 3. kolom (2003, 2005, 2007, 2008, 2009), ale celkovo má osobný rekord na úrovni "veľkej štvorky" v podobe finále Australian Open 2002 a 2009 a Roland Garros 2006. Navyše, v miešanej štvorhre, ktorú teraz bude hrať s Bahamčanom Markom Knowlesom, vlastní kompletnú zbierku trofejí z tzv. Majors.

Štvorhra žien - 1. kolo:
Daniela Hantuchová, Agnieszka Radwanská (SR/Poľ.) - Šuaj Pcheng, Ťie Čeng (Čína-7) 6:0, 4:6, 6:4 za 118 minút