Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2023

Hasiči pod Tatrami zasahovali pre podané stromy, niektoré cesty boli neprejazdnéHasičov pod Tatrami zamestnávajú od nočných hodín popadané stromy, predovšetkým v dôsledku ťažkého a mokrého snehu. Niektoré cesty tak boli chvíľu ...Zdieľať
04 676x414 7.12.2023 (SITA.sk) - Hasičov pod Tatrami zamestnávajú od nočných hodín popadané stromy, predovšetkým v dôsledku ťažkého a mokrého snehu. Niektoré cesty tak boli chvíľu neprejazdné.


Ako pre agentúru SITA konkretizoval operačný dôstojník z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, popadané stromy odstraňovali hasiči v okresoch Poprad i Levoča.

Dopravu komplikujú stromy


Napríklad ráno o piatej zasahovali hasiči pri Bijacovciach (okr. Levoča), následne okolo siedmej bol hlásený ďalší padnutý strom na ceste tretej triedy medzi Bijacovciami a Vyšným Slavkovom, ten sa už rovnako podarilo odstrániť.

„Hasiči z Popradu išli na Vernár smerom na Dobšinskú ľadovú jaskyňu, kde bol tiež spadnutý strom cez cestu," priblížil operačný dôstojník.

Výjazdy budú pokračovať


Nazdáva sa, že počas dňa budú výjazdy pokračovať. „Podľa počasia to vyzerá tak, že bude v úvodzovkách veselo celý deň," skonštatoval. Aj naďalej totiž v podtatranskej oblasti sneží.

Informačný portál Slovenskej správy ciest zjazdnost.sk zároveň upozorňuje, že na vlhkej až mokrej vozovke sa pri zníženej teplote môže vytvárať poľadovica.


Zdroj: SITA.sk - Hasiči pod Tatrami zasahovali pre podané stromy, niektoré cesty boli neprejazdné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S dm duálnym vzdelávaním má absolvent remeslo v rukách
<< predchádzajúci článok
V Devínskej Novej Vsi sa dostal do smetiarskeho auta spolu s odpadom aj človek