Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. februára 2007

Helen Mirren privítali v rodnej Británii s ováciamiDržiteľku Oscara za úlohu vo filme Kráľovná Dame Helen Mirren privítali v jej rodnej Británii na letisku s veľkými ováciami. Mirren pricestovala spoza veľkej mláky v utorok a po tom, čo ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) - Držiteľku Oscara za úlohu vo filme Kráľovná Dame Helen Mirren privítali v jej rodnej Británii na letisku s veľkými ováciami. Mirren pricestovala spoza veľkej mláky v utorok a po tom, čo vystúpila z lietadla približne 20 minút rozdávala autogramy. "Privítanie bolo neuveriteľné. Je to veľmi, veľmi milé," uviedla po prílete z Los Angeles. Mirren tlieskali po celý čas odkedy vystúpila z lietadla až pokým nevyšla z budovy letiska, kde ju čakalo auto.

Je možné že šesťdesiatjedenročnú herečku, ktorej úspech ocenil aj britský premiér Tony Blair, čaká pozvanie na čaj do Buckinghamského paláca, aby sa stretla so skutočnou kráľovnou. Tú podľa vyjadrenia kráľovskej rodiny herečkin úspech tiež potešiť .

Mirren vo svojej ďakovnej reči počas oscarovej noci vzdala kráľovnej Alžbete II. hold za to, že si za polstoročie zachovala dôstojnosť, zmysel pre povinnosť a účes. "Vzdávam poctu jej odvahe a dôslednosti a samozrejme jej ďakujem, lebo ak by nebolo jej, dnes by som tu nestála. Dámy a páni, venujem vám kráľovnú," povedala Mirren vo svojej ďakovnej reči.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa herečky Meryl Streep by svetu mali vládnuť ženy
<< predchádzajúci článok
Sonda New Horizons preletela okolo Jupiteru