Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. mája 2012

HenkelArt.Award. – Posledná výzva na predkladanie prihlášok!Už jedenásty raz spoločnosť Henkel stredná a východná Európa (Henkel CEE) vyhlásila výzvu na predkladanie prihlášok do umeleckej súťaže HenkelArt.Award. pre strednú a východnú Európu. Umelecká cena ...Zdieľať
BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) - Už jedenásty raz spoločnosť Henkel stredná a východná Európa (Henkel CEE) vyhlásila výzvu na predkladanie prihlášok do umeleckej súťaže HenkelArt.Award. pre strednú a východnú Európu. Umelecká cena v hodnote 35 000 eur zahŕňa peňažnú dotáciu 7 000 eur a dve výstavy. Súťaž je určená pre tvorivých výtvarníkov z 23 krajín regiónu strednej a východnej Európy. Posledný termín na predkladanie umeleckých diel je 25. mája 2012.


Súťaž HenkelArt.Award. 2012 je udeľovaná v spolupráci s inštitúciou KulturKontaktAustria a viedenským múzeom moderného umenia MUMOK (Museum der modernenKunstStiftungLudwigWien) a opäť raz ocení výnimočné a inovatívne práce zaslané výtvarníkmi pôsobiacimi v oblasti maľby, kresby, fotografie, videa a inštalácie.

V lete 2012 sa zíde prominentná medzinárodná porota, ktorá určí spomedzi všetkých prihlásených výtvarníkovpiatich finalistov, ktorí môžu získať hlavnú cenu. Víťaz bude vyhlásený na slávnostnom udeľovaní cien, ktoré sa uskutoční v októbri 2012vo Viedni.

„Umenie prispieva k vzájomnému porozumeniu, ale najmä ku kultúrnej výmene,“hovorí GünterThumser, prezident spoločnosti Henkel CEE na vysvetlenie hlavných dôvodov dlhoročného záväzku spoločnosti Henkel voči sponzorovaniu umenia.

Bližšie informácie nájdete na stránke http://art.award.henkel-cee.com alebo www.facebook.com/HenkelArtAward

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2010 dosiahol tržby vo výške 15,092 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 1,862 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejších spoločností sveta (FortuneGlobal 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť HenkelCentralEasternEurope, dosiahla v roku 2010 na domácom trhu obrat vo výške 85,4 milióna EUR. Ku koncu roka 2010 spoločnosť zamestnávala 472 pracovníkov

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košické divadlo hľadá kankánové tanečnice
<< predchádzajúci článok
Atmosféru 60. rokov vnesie do Bratislavy párty Crazy 60s

HenkelArt.Award. – Posledná výzva na predkladanie prihlášok! - diskusné fórum čitateľov