30. mája 2007

Historické fiasko Američanov na Roland Garros v Paríži

Americký mužský tenis zažil na Roland Garros v Paríži historické fiasko. Z deviatich amerických zástupcov v hlavnej súťaži sa do 2. kola neprebojoval ani jeden. Ôsmi Američania boli vyradení ešte v ...

PARÍŽ 30. mája (WEBNOVINY) - Americký mužský tenis zažil na Roland Garros v Paríži historické fiasko. Z deviatich amerických zástupcov v hlavnej súťaži sa do 2. kola neprebojoval ani jeden. Ôsmi Američania boli vyradení ešte v utorok (Andy Roddick, James Blake, Sam Querrey, Robert Kendrick, Vincent Spadea, Amer Delic, Justin Gimelstob, Michael Russell), deviaty Robby Ginepri prišiel "na odstrel" v stredu. "Open éra" svetového tenisu, ktorá sa datuje od roku 1968, ešte nezažila, aby v 2. kole parížskeho antukového Grand Slamu chýbal americký tenista. Až teraz. "Paríž a antuka je moja najväčšia výzva. To nepopieram, ale stabilne sa mi tu nedarí," potvrdil tretí nasadený Roddick. Víťaz US Open z roku 2003 neprešiel v Paríži ešte nikdy cez 3. kolo, pričom na ostatných troch grandslamových turnajoch bol už minimálne v semifinále. Aj ďalší zo súčasných amerických skvelých tenistov James Blake potvrdil zlú štatistiku jeho krajanov na antuke. "Nedarí sa nám na tomto povrchu, ale mali sme aj nepríjemných hráčov na úvod. Andrejev je v Paríži zrejme najlepší nenasadený tenista a môj súper Karlovič, ak mu ide stabilne servis, dokáže zdolať hocikoho," povedal ôsmy nasadený Blake. Na záver ešte mobilizujúco dodal: "Môžem vám stopercentne sľúbiť, že vo Wimbledone všetci ôsmi v 1. kole nevypadneme."

Zatiaľ posledný Američan, ktorý vyhral dvojhru mužov na Roland Garros, bol v roku 1999 Andre Agassi.