30. mája 2007

Výsledky 14. kola jarnej časti Corgoň ligy

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí záverečného 14. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 (skupina o titul): Artmedia Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:1 ...

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí záverečného 14. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 (skupina o titul):

Artmedia Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:0)

Gól: 51. a 87. M. Ďurica, 14. Oravec - 53. Kulík, ŽK: 62. Kamas, 68. Jelínek, 73. Peter Ďurica (všetci Banská Bystrica), rozhodovali: Hracho - E. Cuninka, Schmidt, 420 divákov

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, Burák, P. Mráz - Pavol Ďurica, Guédé, M. Ďurica, V. Gajdoš (66. Obžera) - Halenár, Oravec

B. Bystrica: Boroš - Klučiar, Jarabica, Peter Farkaš (46. Jelínek), M. Pančík ml. (31. Šulek) - Peter Ďurica (81. Medveď), Kamas, Pečovský, Kulík - Semeník, Rendla

Stretnutie sa začalo symbolickou minútou ticha za nedávno tragicky zosnulého bývalého hráča Artmedie Mareka Krejčího. Už istý vicemajster mal proti Banskej Bystrici územnú prevahu. V 10. min ešte Halenár po Gajdošovom vysunutí nenašiel Oravca, no o štyri minúty neskôr sa už domáci dočkali. Priamy kop Patrika Mráza prešiel nepochopiteľne celým pokutovým územím až na hlavu Oravca, ktorý už nemal problém rozvlniť sieť - 1:0. Kanonier Petržalčanov svojim šestnástym presným zásahom v sezóne zároveň zaútočil na korunu kráľa ligových strelcov. Zverenci trénera Štefana Horného mali aj naďalej viac z hry a v 33. min predviedli najkrajšiu akciu I. polčasu. Pavol Ďurica vysunul Halenára, ten z prvej poslal do šance Oravca, ktorého pokus po zemi sa však len zvonku obtrel o ľavú žrď. Hostia boli aj naďalej bezzubí, obranu Bratislavčanov sa snažili prekonať dlhými loptami na Rendlu či Semeníka, vôbec im to však nevychádzalo. Vedenie domácich mohol ešte po dvoch sľubných akciách v závere prvého dejstva zvýšiť Oravec, no neuspel.

Šesť minút po zmene strán sa Artmedia predsa len dočkala druhého gólu. Oravec poslal nezištne loptu Martinovi Ďuricovi, ktorého prvý pokus Boroš ešte zneškodnil, no na dorážku už nemal nárok - 2:0. Hneď vzápätí udrelo aj na druhej strane, keď prvá strela Banskej Bystrice skončila v sieti domácej bránky. Z dvadsiatich metrov napriahol Kulík a nádhernou strelou do ľavého horného rohu nedal Kamenárovi žiadnu šancu (2:1). Kontaktný gól Duklu trochu posmelil, na ďalej sa však nevedela dostať ďalej ako po šestnástku domácich. Artmedia si v ďalších minútach vypracovala viacero gólových príležitostí, "červeno-bielych" doslova zovrela na ich polovici, Oravec, Halenár či Čišovský však nedokázali pridať tretí gól. V 87. min sa niečo vyše štyroch stoviek fanúšikov na tribúnach napokon dočkalo. Oravec neuspel zoči-voči Borošovi, no nikým nekrytý Martin Ďurica zaznamnal do odkrytej bránky svoj druhý presný zásah v zápase a uzavrel skóre na konečných 3:1. Tomáš Oravec sa vďaka presnému zásahu zo 14. min stal najlepším kanonierom Corgoň ligy v sezóne 2006/07.

Hlasy:

Štefan Horný (tréner Artmedie): "Chceli sme vyhrať, hráči pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne a ukázali chuť do futbalu. V prvom polčase sme predviedli viaceré pekné akcie, ktoré sme ale nedokázali dotiahnuť do konca. Príležitosť dostali aj niektorí hráči z lavičky, myslím si, že nesklamali. Som rád, že Oravec dal gól a stal sa kráľom ligových strelcov. Či je druhé miesto úspechom? To zhodnotí až vedenie klubu."

Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): "Výsledok zodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku. Takéto zápasy sú najťažšie, pretože sa už o nič nehrá. Domáci sa aspoň snažili získať korunu o kráľa ligových strelcov pre Oravca. Druhé miesto v tabuľke im však úprimne závidím."

MFK Košice - FC Nitra 3:0 (2:0)

Góly: 15. J. Novák, 43. Kolbas (z pok. kopu), 47. Bjedov, ŽK: 90.+ Kiss - 28. Čeman, 35. M. Kostoláni, 80. Karlík, ČK: 88. M: Kostoláni (Nitra) po druhej žltej karte, rozhodovali: Trutz (66. Hriňák) - Likavský, Pastorek, 550 divákov

Košice: Putnocký - Kišš, Školník, Pavol Majerník, R. Šimko - Cicman - J. Novák, Kolbas (77. Lesniak), N. Matič (78. M. Sovič), Bicák (77. I. Kozák) - Bjedov

Nitra: Senecký - Čeman (46. Valenta), Szórád, Pavol Farkaš (78. Karlík), Ďatko - Michal Farkaš, M. Kostoláni, Babic, Jakubjak - A. Hesek, Čurgali (46. M. Košút)

Súboj o piate miesto zvládli lepšie domáci. Úvodný strelecký pokus síce patril hosťujúcemu Kostolánimu, no jeho pozdrav Putnockému veľa starostí nenarobil. V 10. min sa do veľkej šance dostal Novák, ale z päťky zle trafil loptu. O päť minút neskôr po Bicákovej prihrávke sa už Novák nemýlil a prudkou strelou zo štrnástich metrov nekompromisne otvoril skóre zapasu (1:0). V 22. minúte Bjedovovu tvrdú strelu hostia odvrátili na roh. V nasledujúcich minútach sa hra kúskovala, diváci veľa pekných akcii nevideli a zaujal až pekný únik Bicáka v 42. min, ktorého fauloval v šestnástke nitriansky obranca Čeman. Následný pokutový kop s prehľadom premenil Kolbas a Košičania do šatní odchádzali s dvojgólovým náskokom. Neubehli ani dve minúty po zmene strán a náskok bol už trojgólový. Novákov center Bjedov stihol špičkou kopačky trafiť pred vybiehajúcim Seneckým a jeho lob skončil v bráne. O osude stretnutia tak bolo prakticky rozhodnuté a zápas sa už len dohrával. Paradoxne najväčšie šance v ďaľšom priebehu vznikli v 8-minútovom nadstavenom čase zápasu, ktorý sa predĺžil pre vynútené striedanie zraneného hlavného rozhodcu. Najprv hlavička hosťujúceho Karlíka tesne išla nad košickú bránu, o chvíľu na to domáci Novák nevyužil sólo, keď jeho strelu Senecký bravúrne zlikvidoval a ďaľšiu vyloženú príležitosť mal Nitran Košút, no zblízka neskóroval. Košičania zaslúžene zvíťazili.

Hlasy:

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne. S chuťou si zahrali futbal v pohybe a nasadení. Strelili pekné góly po vydarených kombinačných akciách. Škoda, že diváci si nenachádzajú cestu na náš štadión."

Ivan Galád (tréner Nitry): "Hoci to bol posledný zápas sezóny, chlapci neodviedli taký výkon, aký by si zaslúžili podmienky, ktoré im vytvára vedenie klubu. V Nitre sa bude toho musieť veľa zmeniť, aby budúca sezóna bola kvalitnejšia ako táto. Domácim gratulujem k zaslúženému víťazstvu."

Slovan Bratislava - FC Senec 4:1 (1:1)

Góly: 28. Kosmeľ, 53. Masaryk (11 m), 63. Struhár, 87. Hanek - 12. S. Angelovič, ŽK: 22. Pecha, 53. Guldan, 86. Ekhardt (všetci Senec), rozhodovali: Richtárik - Balko, Vindiš, 2588 divákov

Slovan: Kiss (88. Prole) - Struhár, Hanek, Polgár, O. Szabó - Kosmeľ, Chlebek, Poliaček (74. Nemček), Breznaník - Masaryk, Ibragimov (54. Ľ. Meszároš)

Senec: Slovenčiak - Ekhardt, Guldan, Pecha, S. Angelovič - Hulák (35. T. Kozár), Augustín, Gábriš, Matej Kováč, Moughfire - E. Takáč

Slovanisti sa chceli so sezónou i trénerom Jozefom Jankechom rozlúčiť víťazstvom a duel proti Sencu začali ofenzívne naladení. Domácich fanúšikov však schladil v 12. min Angelovič, ktorý poslal odrazenú loptu po Moughfirovom rohu z prvej prudko k ľavej žrdi Kissovej bránky - 0:1. Belasých inkasovaný gól nachvíľku zabrzdil, ale postupne opäť prevzali kontrolu nad duelom. V 19. min poslal dlhú loptu po zemi až do šestnástky Polgár na Masaryka, ale ten ju tiesnený hosťujúcim obrancom nedokázal spracovať. Na zaslúžených 1:1 vyrovnal po spolupráci s Breznaníkom technickou strelou spoza šestnástky v 28. min Kosmeľ. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa tlak Slovana ešte zvýšil, no po šanciach Ibragimova, Struhára, či závare pred Slovenčiakom zo 42. min sa stav nemenil. Ani v druhej štyridsaťpäťminútovke sa obraz hry nezmenil, domáci tlačili a Senec sa bránil. V 53. min stiahol kapitán hostí Guldan v šestnástke Masaryka a hlavný arbiter Richtárik ukázal na biely bod. Faulovaný hráč zobral zodpovednosť na svoje plecia a z jedenástky sa nepomýlil - 2:1. V 59. min nezvládli Masaryk s Ibragimovom rodiacu sa šancu, no už o štyri minúty sa k rohovej zástavke postavil Szabó, poslal loptu na hlavu Struhára a ten trafil odkrytú bránku - 3:1. Zverenci trénera Jozefa Valoviča sa pokúšali aspoň znížiť, no tým vytvárali viac priestoru domácim na rýchle kontry. V 78. min sa peknou strelou prezentoval v A-mužstve Slovana debutujúci Nemček. V závere sa diváci častým skandovaním poďakovali kormidelníkovi Jozefovi Jankechovi za prácu, ktorú odviedol pri ich obľúbenom mužstve. V 87. min ešte zužitkoval ďalší Szabóov rohový kop hlavou Hanek - 4:1 a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času poslal na radosť domácich tribún tréner Jankech do bránky aj Vojina Proleho. Slovan si tak ako nováčik najvyššej súťaže definitívne vybojoval 3. miesto v konečnej tabuľke a tým aj účasť v letnej európskej pohárovej klubovej súťaži - UEFA-Intertoto Cup. Po záverečnom hvizde pribehli na hraciu plochu priaznivci belasých, ktorí odchádzajúceho lodivoda odmenili vyhadzovaním do vzduchu.

Hlasy:

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Počas celého zápasu sme boli aktívnejší. V prvom polčase sme dali iba jeden gól, ale ten bol veľmi dôležitý. V druhej časti sme pridali tri z nacvičených štandardiek. Musím pochváliť hráčov, ktorí dnes nastúpili a dokázali, že do mužstva patria. Pritom nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy. Chcem sa poďakovať celému realizačnému tímu i vedeniu na čele s pánom Černákom, ale aj našim skvelým fanúšikom."

Branislav Kriška (asistent trénera Senca): "Posledný duel vydarenej sezóny sme začali dobre, dali pekný gól a plnili taktické pokyny. V ďalšom priebehu ale Slovan prebral hru, vyrovnal a v druhom polčase rozhodol tromi gólmi zo štandardiek. Nie je možné, aby sme toľko chybili pri štandardných situáciách. Myslím si, že sme spolu s domácimi a aj Košicami potvrdili, že všetky tri tímy, ktoré postúpili v minulej sezóne z II. ligy, boli pre Corgoň ligu prínosom. Verím, že cez leto doplníme káder a v nastávajúcom ročníku budeme hrať podobne ako na jeseň."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:0 (3:0)

Góly: 1. Devátý, 7. Belák, 35. Štyvar, 89. Vomáčka, ŽK: 32. Siva, 53. Pilár (obaja Ružomberok), rozhodovali: Pavlík - Csabay, Medveď, 5825 divákov

Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Leitner (90. Poliaček) - Zd. Štrba - Šesták, Devátý, Belák - Porázik (90. A. Nemec), Štyvar (80. Švestka)

Ružomberok: Hajdúch (46. Šavol) - Pospíšil, Dvorník, J. Maslo, T. Ďubek - Siva - Macko (76. L. Bakoš), I. Žofčák (41. Babnič), Božok - M. Bakoš, Pilár

V zápase nového slovenského futbalového majstra s minuloročným začali Žilinčania od úvodu napĺňať sen všetkých fanúšikov o tom, že strelia v sezóne sto gólov (pred duelom mali 95 úspešných zásahov). Už v 58. sekunde rozvlnil sieť Devátý, keď mu nezištne v šestnástke prihral najlepší žilinský kanonier Šesták. Domáci príliš priestoru hosťom na spamätanie sa z úderu nedali. V 7. min Belák po vysunutí od Devátého krížnou strelou zvýšil na 2:0. Žilinčania mali hru pevne pod kontrolou a ďalšie šance prišli po dvadsiatich minútach hry. Vyznamenal sa pri nich Hajdúch a jeho nohy, ktorými zlikvidoval gólové strely Štyvara, Porázika a Pekaríka. V 35. min mohol Porázik v dobrej šanci skórovať, ale našiel pred bránkou stojaceho Štyvara, ktorému sa lopta od nôh odrazila za bezmocného Hajdúcha - 3:0. O dve minúty neskôr mal Štyvar na kopačke aj štvrtý gól Žiliny, ale ružomberský gólman svojich opäť podržal.

V druhom polčase sa do bránky hostí postavil Šavol a Ružomberčania dokázali držať s majstrom krok. Žilinčania sa do šancí síce dostávali, ale chýbal im povestný kúsok šťastia. V 75. min hosťujúci Božok pekne vystrelil a Kuciak musel vyraziť jeho strelu na roh. Minútu pred koncom riadneho hracieho času padla Šavolovi po strele lopta z rúk a Vomáčka ju premenil na 99. gól Žiliny v sezóne, no vytúženú stovku sa hráčom MŠK už nepodarilo dosiahnuť. Napriek tomu sa diváci mohli naplno tešiť zo štvrtého majstrovského titulu pre Žilinu. Zlaté medaily prevzali hráči spolu s realizačným tímom z rúk prezidenta SFZ Františka Laurinca.

Hlasy:

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Titul sme chceli osláviť výhrou v poslednom zápase a potvrdiť to, že sa v Žiline nevyhráva. Navyše sme mali pred očami a v podvedomí aj gólový rekord. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť stý gól, šancí sme na to mali viacero. V prvom polčase hral súper zakríknuto, čo sme využili. To že napokon nepadol stý gól nás až tak nemrzí, ale mladí hráči z okolia Žiliny sa môžu tešiť na sto lôpt od nášho klubu."

Petr Uličný (tréner Ružomberka): "Chcem najskôr poblahoželať svojmu niekdajšemu zverencovi Pavlovi Vrbovi k úspechu so Žilinou a k tomu, že to tak pekne so svojím tímom hrá. Prajem nielen jemu, ale aj celému žilinskému klubu veľa úspechov a samozrejme, aj úspech v Lige majstrov. V prvom polčase sme sa dostali pod tlak, Žilina to využila, a aj keď sme v druhom polčase hru vyrovnali, gól sa nám už streliť nepodarilo. Záver bol trochu pre mňa komický, asi prvýkrát v živote som videl, že za stavu 4:0 beží brankár mužstva, ktoré vyhráva, streliť gól."

Výsledky stredajších zápasov záverečného 14. kola jarnej časti Corgoň ligy 2006/2007 (skupina o titul):

MŠK Žilina získal štvrtý titul v histórii, Artmedia Bratislava bude hrať v Pohári UEFA a Slovan Bratislava v UEFA-Intertoto Cupe.

Konečná tabuľka slovenskej futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupiny o titul po stredajších stretnutiach záverečného 14. kola jarnej nadstavbovej časti:

1. MŠK Žilina 28 22 3 3 80:17 69 - majster Slovenska, účasť v Lige majstrov 2007/08

2. Artmedia Bratislava 28 17 5 6 56:38 56 - vicemajster Slovenska, účasť v Pohári UEFA 2007/08

3. Slovan Bratislava 28 11 8 9 35:33 41 - účasť v UEFA-Intertoto Cup-e 2007

4. MFK Ružomberok 28 10 7 11 25:29 37

5. MFK Košice 28 10 5 13 31:35 35

6. FC Nitra 28 9 4 15 21:33 31

7. Dukla Banská Bystrica 28 7 6 15 24:46 27

8. FC Senec 28 3 8 17 22:63 17

Súhrn výsledkov stretnutí 14. kola jarnej prelínacej súťaže o účasť v Corgoň lige 2007/2008:

ŠK Eldus Močenok - Inter Bratislava 2:0 (1:0)

Góly: 25. Pavlovič, 83. Bernáth, ŽK: 15. Pavlovič, 51. Bernáth, 54. R. Paľo - 2. V. Horváth, 78. Ševela, rozhodovali: Kačenga - Sluk, Brendza, 380 divákov

Močenok: Košovan - M. Drahno, Pavlovič, Dojčan, R. Paľo - M. Palic, M. Pavlík, A. Kubala (86. Slíž), T. Ďurica (88. Nozdrovický), A. Masarovič - Bernáth (90. Čambal)

Inter: Bernady - Čikoš (46. Petrán), Ševela, Peter Majerník, Matovič - V. Horváth, Hodek, R. Urban (60. Hejčík), Baláž - Majtán (85. Brisuda), Šlahor

Zápas sa začal vo veľmi slabom tempe. Zaujali len dve štandardky Ďuricu, ale domácim gól nepriniesli. Inter pohrozil v 16. minúte, lenže Balážov priamy kop vyrazil domáci gólman Košovan. Sieť mohol rozvlniť aktívny Bernáth, keď sa dva raz po sebe dostal do výbornej pozície. Domáci sa nakoniec tešili z gólu v 25. minúte, keď sa po Masarovičovom rohu lopta dostala k Pavlovičovi a ten hlavou skóroval - 1:0. Ku koncu prvého polčasu sa dostal do šance Šlahor, odcentroval na Hodeka, ale v najväčšej šanci Interu netrafil bránku domácich. Druhý polčas zaostal za očakávaním, najmä výkon Interu nepripomínal boj o záchranu. Počas celého druhého dejstva interisti ani raz nevystrelili na bránku domácich. Baláž sa síce snažil ohroziť Košovana z priameho kopu, ten však domáca obrana úspešne zblokovala. Na druhej strane T. Ďurica prestrelil z dobrej pozície. Močenok rozhodol definitívne o zostupe Interu v 83. min gólom Bernátha, ktorý na dvakrát prekonal Bernadyho.

Hlasy :

Tibor Meszlényi (tréner Močenka): "Podali sme dobrý, taktický výkon. Hrali sme disciplinovane, pozorne v obrane a s veľkým nasadením. Po tomto zápase končím svoje pôsobenie v klube, všetkým sa preto chcem poďakovať, že som mohol v Močenku pôsobiť."

Jozef Šajánek: (tréner Interu): "Takto sa o záchranu nehrá. Nevypracovali sme si žiadne šance a hrali sme bez nasadenia. Dnes nemám koho pochváliť a zápas sme zaslúžene prehrali."

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:0

ŽK: 19. Pavlenda - 80. Jakúbek, rozhodovali: Micheľ - Slyško, Mókoš, 3680 divákov

Zl. Moravce: M. Peškovič - Pavlenda (90.+ Medera), Greguška, Klabal, Choma - Hözl - Ondrejka, Černák, Kuračka, Číž (49. Juska) - Chren (87. Plichta)

Trenčín: Hodál - Jakúbek, Cs. Horváth, Mičenec, Szkukalek (90.+ Dobeš) - Hlohovský, Czinege, M. Kaščák (81. Tubonemi), Gergel - Doubek, Kamenský (75. Križko)

Obojstranne opatrný úvod stretnutia narušila akcia domáceho kapitána Černáka, ktorý potiahol loptu k hranici šestnástky, prihral Ondrejkovi, ten šikovne posunul Kuračkovi, ale jeho dobre mierenú strelu Hodál vytlačil na roh. Z následného rohu Gregušku preletela Hözlova hlavička len tesne ponad bránku. V 35. min Číž prihral Ondrejkovi, no jeho strelu gólman hostí Hodál s prehľadom kryl. V závere prvého polčasu pohrozili aj Trenčania, ale Hlohovského strele chýbala presnosť. Hneď po zmene strán odcentroval stredopoliar Trenčína Gergel, loptu nešťastne tečoval Greguška, no Peškovič reflexívne kryl. V 54. min Ondrejka rozohral rohový kop, Kuračka hlavou priťukol na Klabala, no tomu v poslednej chvíli odkopol loptu hosťujúci Jakúbek. Trenčania odpovedali po štandardnej situácii Czinegeho, ale Horváthova hlavička šla vedľa. Na druhej strane v 70. min ďalekonosná strela Chomu takmer prekvapila Hodála. V 81. min napriahol z priameho kopu domáci Greguška, ale jeho prudký pokus gólman trenčianskeho AS vyboxoval do bezpečia. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, oba tímy si boli vedomé, že po prehre Interu v Močenku sa stanú účastníkmi Corgoň ligy 2007/2008. Pre Zlatomoravčanov je to historický postup do najvyššej futbalovej súťaže.

Hlasy:

Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Gratulujem súperovi ku kvalitnej hre. Mojich hráčov som upozorňoval najmä na Kamenského. Trenčín hral kvalitne v defenzíve, dnes sa nám ju nepodarilo prekonať. Ale to teraz neprekáža, lebo sme postúpili. Atmosféra bola fantastická, diváci sú v ošiali a tak to má byť."

Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "Chcel by som zagratulovať súperovi za neskutočnú jar, víťastvo v Slovenskom pohári a postup do Corgoň ligy. Dnes sme boli pod neustálym tlakom, nakoniec nám pomohlo víťazstvo Močenku nad Interom, čo vyhovovalo obom tímom. Som rád, že sme zachránili ligu pre Trenčín."

FC Rimavská Sobota - ZTS Dubnica 5:1 (3:0)

Góly: 12. Sivčevič, 36. Živanovič, 44. Pisár, 70. Líška, 84. Gibala - 56. J. Zápotoka, ŽK: 28. M. Kuzma, 42. Jakuš 48. J. Zápotoka (všetci Dubnica), rozhodovali: Havrilla - Palušák, Rendko, 621 divákov

R. Sobota: D. Šimon - Janečka, Kučernák, Sivčevič, B. Mráz - Hloušek (87. Migaľa), Hílek, Živanovič, Lazúr - Pisár (85. L. Tesák), J. Líška (75. Gibala)

Dubnica: Kopčan - Pleva, Adámik, Bajza, M. Ondráš - T. Zápotoka, Kopačka, Jakuš (64. Sokol), J. Zápotoka (78. Nosek) - Seye (58. E. Grendel), M. Kuzma

V Rimavskej Sobote sa v ideálnych futbalových podmienkach v slnečnom počasí hral duel, ktorý už nemohol prehovoriť do postupovej matematiky. Už v 6. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Kopčana strelou spoza šestnástky Lazúr. V 12. min zahrávali domáci priamy kop, Pisár loptu preskočil a Sivčevič tvrdou stelou pod brvno rozvlnil sieť - 1:0. V 25. min pohrozili hostia hlavičkou Seyeho. V 36. min prihral kapitán Pisár nabiehajúcemu Živanovičovi, ktorý prudkou strelou zvýšil na 2:0. V závere polčasu vybojoval loptu neúnavný Líška, prihral Pisárovi, ktorý s prehľadom prekonal Kopčana - 3:0. Po prestávke boli aktívni domáci, strieľali Lazúr i Hílek, ale napokon v 56. min znížil utešenou stelou J. Zápotoka. Hostia po góle ožili, pomohli im striedania, svojho súpera zatlačili do pokutového územia. Rimavskosoboťanom však vyšiel rýchly protiútok, keď na ľavej strane unikol Lazúr, prihral Líškovi a ten zvýšil na 4:1. Do zoznamu strelcov sa zapísal v 84. min aj Gibala, ktorý po centri Hloušeka hlavou stanovil konečný výsledok - 5:1.

Hlasy:

Mikuláš Komanický (tréner Rimavskej Soboty): "Vedeli sme, že súper nás môže prevýšiť v pohybe, preto sme mu nechávali priestor a čakali sme na protiútoky. Dnes nám vychádzalo všetko, som rád že sme sa rozlúčili s vďačným publikom víťazstvom."

Juraj Bútora (asistent trénera Dubnice): "Nehrali sme tak zle, ako ukazuje výsledok. Za stavu 3:1 sme mali šance, ale súper pridal ďalší rýchly gól a o zápase bolo rozhodnuté. Vzhľadom na to, že sme už pred týmto duelom postúpili do Corgoň ligy, dali sme dnes príležitosť naším mladým hráčom."

Spartak Trnava - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)

Gól: 62. R. Procházka, ŽK: 84. Vido - 53. L. Vencel, 76. Obert, rozhodovali: Kakaščík - Ružbarský, Laskovský, 2323 divákov

Trnava: Kamesch - M. Juhász (83. Hlavatovič), Poljovka, T. Hanzel (86. Železník), Filip - R. Procházka, P. Ďuriš, Kopúnek, Barčík - M. Tomčák (74. Vido), Kožuch

Šaľa: Anda - Mikla, Lauko, M. Gabriel, Kubištel (80. Demeter) - Obert (84. Masný), Lalák, O. Lancz, Čirik - Dékány (59. Jozef Valachovič ml.), L. Vencel

Úvod rozlúčkového duelu so sezónou obstarala v Trnava minúta ticha za tragicky zosnulým futbalistom Marekom Krajčím. Domáci, vedomí si už istoty postupu, produkovali spočiatku futbal plný nepresností. Hra bola rozháraná, neusporiadaná, divákov veľmi neuspokojovala. Hostia zo Šale sa po prvý raz predstavili nebezpečnejšie v 17. min, keď Vencel trafil bočnú sieť. V 25. min domáci Filip z 20 m oblúčikom namieril medzi žrde, ale pozorný Anda reflexívne zachránil. Po polhodine hry mali šance Tomčák aj Kožuch, ale mierili tesne vedľa. Po zmene strán Trnavčania zapli na vyššie obrátky a výsledkom ich snaženia bol gól zo 62. min. Skúsený Kožuch vybojoval loptu, odcentroval na neobsadeného Procházku a ten si strelou k ľavej žrdi otvoril svoj ligový účet - 1:0. Trnava už potom dotiahla záverečný zápas sezóny, ktorý bol zároveň rozlúčkou aj s trénerom Ivanom Huckom (odchádza do Bahrajnu), do víťazného konca. Pri tomto zápase pri kormidle končí aj tréner Šale Peter Ančic.

Hlasy:

Ivan Hucko (tréner Trnavy): "Futbal mal tempo. Mohol sa divákom páčiť. Takéto záverečné zápasy sú veľmi ťažké, pretože súper zväčša dobre bráni a má nebezpečné protiútoky, čo sa potvrdilo aj dnes. Aj my sme mali šance, ale zostali nevyužité. Kým nedáme gól, trápime sa, čo sa potvrdzovalo až do 62. min. Gól sa nám nakoniec podarilo streliť a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Fanúšikovia mali z toho radosť, čo potvrdili euforickým vniknutím na hraciu plochu."

Peter Ančic (tréner Šale): "Do Trnavy sme prišli s cieľom neprehrať. Dlho, takmer viac ako hodinu, sme odolávali. Trnava nás držala pod tlakom. Naša defenzíva však bola účinná, navyše s prehľadom chytal mladý brankár Anda. Myslím si, že zápas sa zlomil v 53. min šancou Vencela, ktorý situáciu riešil tým, že padol. Ak by prihral nabiehajúcemu Dékányovi, ktorý by loptu už len zasunul di prázdnej bránky, boli by sme na koni my. Trnava hrala na krásu. Aj keď bola lepším mužstvom, mohli sme ju zlomiť a pomýšľať na bodový zisk. Ale keby je len keby.."

Výsledky stredajších zápasov záverečného 14. kola prelínacej súťaže o účasť v Corgoň lige 2007/2008:

Do Corgoň ligy 2007/2008 postúpili Dubnica, Trnava, Zlaté Moravce a Trenčín.

Konečná tabuľka jarnej prelínacej súťaže o účasť vo futbalovej Corgoň lige 2007/2008 po stredajších stretnutiach záverečného 14. kola:

1. Spartak Trnava 14 7 4 3 18:13 25 - účasť v Corgoň lige 2007/08

2. ZTS Dubnica 14 6 5 3 16:15 23 - účasť v Corgoň lige 2007/08

3. FC ViOn Zlaté Moravce 14 7 1 6 20:15 22 - účasť v Corgoň lige 2007/08

4. AS Trenčín 14 5 6 3 20:17 21 - účasť v Corgoň lige 2007/08

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Inter Bratislava 14 5 4 5 14:15 19

6. ŠK Eldus Močenok 14 4 6 4 16:18 18

7. FC Rimavská Sobota 14 4 3 7 20:23 15

8. Slovan Duslo Šaľa 14 1 5 8 15:23 8