25. novembra 2010

HK Orange 20 získali prvý bod v tejto sezóne

Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 27. kolo základnej časti: HK Orange 20 - HKm Zvolen 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Góly: ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA/Martin MedňanskýBRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 27. kolo základnej časti:

HK Orange 20 - HKm Zvolen 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. P. Hraško (Preisinger, Šišovský) - 10. Otčenáš (Leskovjanský, Zuzin), 63. Škoda (L.Čierny, L. Jurík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Kalináč (HK Orange 20) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Gašparík - Bednár, Valach, 214 divákov

HK Orange 20: Riečický - P. Hraško, Imrich, L. Kozák, Čerešňák, Staňo, Malina, Macejko, Preisinger - O. Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas - Murček, T. Hrnka, Šišovský - Sobota, J. Petro, Takáč - Kalináč, Šimčák, Matoušek

Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Zošiak - Kovář, Marek Haščák, Marcinek - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, L. Jurík, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Prvú veľkú šancu duelu mali domáci mladíci, ale v 6. min obranca Čerešňák od modrej čiary trafil iba spojnicu Kristínovej bránky. Na druhej strane o dve minúty neskôr mohol otvoriť skóre V. Baláž, ale v rozhodujúcom okamihu mu skĺzol puk z čepele hokejky. Prvý gól duelu dosiahol v 10. min Otčenáš, ktorý sa najlepšie zorientoval pred Riečickým a poslal Leskovjanského odrazenú strelu do bránky domáceho kolektívu. V druhej časti sa obaja súperi predbiehali v zahadzovaní šancí v presilových hrách, aktívnejší boli Zvolenčania, no mladíci tiež niekoľkokrát nebezpečne zaútočili. V 50. min mohol pridať gólovú poistku hosťujúci Kovář, ale nepremenil trestné strieľanie po faule obrancu P. Hraška. V 56. min zazvonilo brvno Kristínovej bránky po Hraškovej delovke, ale skóre sa nemenilo. Mladíci sa snažili o vyrovnanie, no dlho sa im to nedarilo. Až v záverečnej minúte tretieho dejstva prestrelil štyri sekundy pred treťou sirénou P. Hraško všetko, čo mu stálo v ceste, a poslal duel do predĺženia. Hráči HK Orange 20 tak získali prvý bod v tejto sezóne Slovnaft extraligy, paradoxne ho proti svojmu materskému klubu zariadil kmeňový hráč Zvolena obranca Hraško.

V predĺžení Zvolenčania predsalen dosiahli víťazstvo, rozhodnutie priniesol strelecký pokus útočníka Škodu v 63. min.