18. mája 2006

HOKEJ-MS: Štvrťfinále - Česko postupuje do semifinále

Ako tretí si postup do semifinále majstrovstiev sveta v hokeji v lotyšskej Rige vybojovali reprezentanti Česka. Vo štvrťfinále výbornej úrovne zdolali úradujúci majstri sveta Rusov 4:3 po predĺžení (0:1, ...

RIGA 18. mája (WN/SITA) - Ako tretí si postup do semifinále majstrovstiev sveta v hokeji v lotyšskej Rige vybojovali reprezentanti Česka. Vo štvrťfinále výbornej úrovne zdolali úradujúci majstri sveta Rusov 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0) a v semifinále narazia v sobotu 20. mája na víťaza súboja Fínsko - Bielorusko. Rozhodujúci gól strelil v 8. min predĺženia po ukážkovom blafáku Zbyněk Irgl. Rusi prehrali vôbec prvý zápas na turnaji v Rige, ktorý však pre nich znamená vyradenie z ďalších bojov.

Tretí štvrťfinálový zápas sa po 60 minútach skončil nerozhodne 3:3. Rusi boli na pokraji prehry už v riadnom hracom čase, ale Alexej Michnov 65 sekúnd pred koncom vyrovnal na 3:3. Ruskí hráči mali potom v predĺžení viac z hry, vypracovali si aj šance, Hnilička v bránke Čechov bol však pozorný.

Štvrťfinále III.

Rusko - Česko 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 3. Ovečkin (Malkin, Aťušov), 46. Moziakin (Gorovikov), 59. Alexej Michnov (Aťušov, Ovečkin) - 26. T. Kaberle (Výborný, Erat), 44. J. Hlinka, 48. Štefan (J. Hlinka, T. Kaberle), 68. Irgl (Výborný)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.) - Takula (Švéd.), Wehrli (Švajč.)