25. februára 2011

HOKEJ: Poprad vyrovnal sériu, Košice deklasovali Nitru

Hokej - Slovnaft extraliga ...

bez nazvu Brankár Ján Laco (uprostred) z Nitry inkasuje svoj prvý gól v prvom zápase HC Košice - HK Nitra štvrťfinále play-off hokejovej Slovnaft extraligyFoto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - štvrťfinále play-off - druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK Poprad - HK 36 Skalica 2:1 (2:1, 0:0, 0:0) - stav série 1:1
Góly: 10. Kledrowetz (Kuľha, Klouda), 16. Wanvig (Suchý) - 9. Gula (tr. strieľanie)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše R.Školiak (Skalica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - Korba, Kalina, 2787 divákov

Poprad: Lipovský - Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, J. Brejčák, Kasík - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Kroták, Mlynarovič, A. Lapšanský - Kopecký, P. Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, Svitana

Skalica: Lakosil - Gründling, Gróf, Kloz, Jankovič, P. Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak - R. Školiak, T. Mikúš, T. Višňovský - Obdržálek, R. Jarolín, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Lantoš, Mikušovič

Poprad vstúpil do druhého play-off stretnutia s imperatívom zvíťaziť a tomu prispôsobil i svoj herný plán. Od úvodu mal Lakosil plné ruky práce, no znovu to boli hostia, ktorým sa podarilo ako prvým skórovať. Gula prenikol cez nepozorne brániacich Popradčanov, až pred Lipovského po zákroku Jasečka naň arbitri nariadili trestné strieľanie, ktoré faulovaný hráč rutinérskym blafákom premenil - 0:1. Popradčania sa na rozdiel od prvého stretnutia včera zo šoku spamätali a za 63 sekúnd bolo vyrovnané, keď sa na konci biliardovej akcie ocitol extraligový matador Kledrowetz. Domáci naklonili misky váh ešte v prvom dejstve na svoju stranu po šťastnom góle Wanviga, keď Lakosilovi puk prepadol pomedzi betóny.

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. Za hostí mohol dvakrát vyrovnať aktívny Kutálek, z domácich šancí možno vyzdvihnúť príležitosti Lapšanského, či Kuľhu. V 36. minúte inkasoval menší trest domáci brankár Lipovský, následnú početnú výhodu však Záhoráci nepretavili do gólu. V závere druhej časti mal niekoľko príležitostí Kuľha, no Lakosil sa zaskvel a vďaka akrobatickým manévrom držal Skalicu nad vodou.

Hneď po skončení presilovky na začiatku tretieho dejstva mohli hostia vyrovnať, no Lipovský betónom zachytil koncovku Reného Školiaka. Domáci boli nedisciplinovaní, naďalej faulovali a ponúkali súperovi možnosti vyrovnať. Postupne hostia stavili všetko na jednu kartu, otvorili obranu a ponúkli Popradčanom niekoľko možností, z ktorej najväčšiu 6 minút pred koncom riadnej hracej doby nevyužil Lundberg. V závere to vyzeralo ako z kopiráku štvrtkového stretnutia, iba v obrátenom garde - tentokrát obranné hradby márne dobíjali Skaličania. Modro-bieli napokon ustáli aj záverečný tlak hostí, radovali sa z prvého víťazstva v sérii a vyrovnali jej stav na 1:1.

HC Košice - HK Nitra 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 5. Šeda (Jenčík), 31. Zálešák (Fabuš, Jenčík), 47. J. Tabaček (P. Bartoš), 48. Michel Miklík (M. Šterbák, Pašek), 55. Dravecký (Fabuš, Gron), 56. Jenčík (Vorel)
Vylúčení: 6:10, navyše: Gabriš, Marek Slovák (obaja Nitra) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Gašparík - Rovenský, M. Smrek, 5471 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, M. Grman, Šeda, P. Huba - Michel Miklík, Kristek, Pašek - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Zálešák, Jenčík - Marcel Haščák, Martin Frolík, Vorel

Nitra: J. Laco - Fabian, König, Michal Novák, Duben, Ďurák, Gabriš, Janík - H. Ručkay, M. Štefanka, Štumpf - Korhoň, T. Chrenko, Podstavek - Marek Slovák, M. Kováčik, Uhnák - S. Saliji, Hrnka, G. Saliji

V druhom štvrťfinálovom stretnutí mal prvú šancu Košičanov Dravecký. V 5. min hrali domáci presilovku, Šeda poslal puk smerom na bránku, ten trafil tvár Königa a kuriózne sa dostal do nitrianskej bránky. O vyrovnanie sa v presilovke strelou od modrej pokúšal Duben, ale lapačka Hudáčeka bola na mieste. V presilovke piatich proti trom bol opäť v akcii domáci brankár. Pri hre štyroch proti štyrom sa Gron ku dorážke zblízka nedostal, krátko nato Fabušov pokus Laco vyrazil. V 14. min sa po individuálnej akcii dostal pri početnej výhode Kristek až pred bránku, ale Laco svoj tím podržal. V prvej tretine ho neprekoval ani Dravecký.

Ten istý hráč to skúšal aj v úvode druhej dvadsaťminútovky, ale opäť našiel dobre postaveného brankára hostí. V ideálnej pozícii sa v 23. min ocitol Milklík, ale trafil len betón Laca. V polovici stretnutia mohol vyrovnať Hrnka, nepresadil sa a platilo nedáš-dostaneš. Hneď z protiútoku Zálešák pohotovo dorážal Fabušovu vyrazenú strelu - 2:0. Tretí gól mal na hokejke v oslabení Miklík, ale brankár Nitry si s jeho zakončením poradil. O kontaktný gól sa pokúšal v 35. min Samir Saliji, Hudáčeka však neprekvapil.

V tretej tretine Košičania ovládli dianie na ľade. V 47. min sa pred Tabačekom otvoril priestor a on prestrelil Jána Laca. O minútu nato vypálil od modrej Šterbák, vyrazený puk sa dostal k Miklíkovi a ten ho z otočky dostal do bránky - 4:0. Piaty gól dali Košičania v presilovke, keď Fabušovu strelu tečoval Dravecký a na konečných 6:0 upravil pri hre 4:4 tvrdou ranou v 56. min Jenčík. Po skončení zápasu sa ešte o pästnú vložku postarali Marcel Haščák a hosťujúci Garip Saliji.

NBA: Orlando udusilo Oklahomu, Cavaliers preskákali Knicks