02. septembra 2010

HOKEJ: V príprave triumf Sloveniek nad Ruskami

Slovenská ženská hokejová reprezentácia dosiahlo v prvom z troch prípravných duelov v Trnave vynikajúci výsledok, keď vo štvrtok triumfovala nad silným výberom Ruska 4:1. Pod ...

bez nazvu Foto: SITA/AP

TRNAVA 2. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská ženská hokejová reprezentácia dosiahlo v prvom z troch prípravných duelov v Trnave vynikajúci výsledok, keď vo štvrtok triumfovala nad silným výberom Ruska 4:1. Pod vedením trénera Miroslava Karafiáta rozhodli Slovenky o svojom triumfe v III. tretine, ktorú vyhrali 3:0. Vedenia sa v 7. min ujali Rusky zásluhou presného zásahu Serginovej, no o necelé tri minúty neskôr vyrovnala Čulíková. Po bezgólovej druhej časti na 2:1 upravila v 51. sekunde tretej tretiny Kapustová. V 46. min dosiahla svoj druhý gól v zápase Čulíková a o ďalších 44 sekúnd neskôr zvýšili na konečných 4:1 Pravlíková.

Druhý prípravný duel odohrajú Slovenky v piatok o 17.00 h v Trnave opäť proti Ruskám.

Výsledok - štvrtok:
Slovensko - Rusko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 9. Čulíková, 41. Kapustová (Pravlíková, Lalíková), 46. Čulíková (Herichová, Vargová), 47. Pravlíková (Kapustová) - 7. Serginová (Vafinová, Burinová)
Vylúčenia: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Rudý - Čerhitová, Besedičová

Zostava SR: Budajová, Kvaková - Karafiátová, Lalíková, Vargová, Országhová, Matejová, Balášová, Raková, Brémová - Veličková, Pravlíková, Kapustová - Jurčová, Čulíková, Džurňáková - Herichová, Čupková, Lučová - Kežmarská, Sroková, Pavlovičová