13. marca 2013

Hokejisti Trenčína v play-off skončili už po štyroch dueloch

Prvým účastníkom semifinále hokejovej Slovnaft play-off Tipsport extraligy sa stal klub HK Nitra. Mužstvo spod Zobora sa v najkratšom možnom čase kvalifikovalo do ďalšej fázy, keď v ...

hokej BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) - Prvým účastníkom semifinále hokejovej Slovnaft play-off Tipsport extraligy sa stal klub HK Nitra.

Mužstvo spod Zobora sa v najkratšom možnom čase kvalifikovalo do ďalšej fázy, keď v sérii hranej na štyri víťazstvá prešlo cez Duklu Trenčín.

Postup medzi kvarteto najlepších spečatili Nitrania v stredajšom štvrtom stretnutí štvrťfinále vyraďovacích bojov, keď vyhrali pod hradom Matúša Čáka jednoznačne 4:1.

V druhom stredajšom štvrťfinálovom meraní síl triumfovala Skalica doma nad Piešťanmi 4:0, stav v tejto sérii je vyrovnaný 2:2 na zápasy. Piaty duel sa uskutoční v piatok 15. marca na ľade nováčika najvyššej slovenskej súťaže v Piešťanoch.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
- stav série 2:2

Góly: 17. R. Školiak (Vyrůbalík, Holovič), 19. Holovič (Kutálek, Šátek), 31. Vyrůbalík (Pálffy, R. Školiak), 36. Pálffy (R. Školiak, L. Kozák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, T. Orolín - J. Tvrdoň, Výleta, 3366 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Jaborník, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, Šátek - Bezúch, Klejna, J. Jurík
Piešťany: Tomek (od 41. Ondrejka) - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, A. Kolník, Bučka, Mišura - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring

Hlasy:
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Aj dnes sme do zápasu dobre vstúpili, boli sme aktívni, dali sme dva góly. V druhej tretine sme súpera nátlakovou hrou prinútili robiť chyby. V nej tiež padli dva góly. V tretej tretine za stavu 4:0 sme len dohrávali a sústredili sa na piatkový duel."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Mali sme príliš veľa vylúčených, najmä v prvej tretine a Skalica je mužstvo, ktoré vie presilovky využiť. Na zápas sme neboli pripravení tak dobre, ako na ten predchádzajúci. Chýbalo nám trošku viac poctivosti, súperovi sme dali príliš veľa priestoru, domáci to využili, takže vyhrali zaslúžene."
.
.

I. tretina

Domáci sa mohli ujať vedenia už v úvode 2. min. Tomek však Vyrůbalíkovu nebezpečnú strelu od modrej chytil i s prispením šťastia. V 6. min sa akciou po pravom krídle prezentoval Melichárek. Lipovský sa nenechal prekabátiť.

O tri minúty sa v situácii dvoch na jedného ocitli Pálffy so Školiakom, následne čistú gólovú šancu spálil Kutálek.

Hostia sa do šancí dostávali sporadicky. V 15. min vyskúšali Lipovského pozornosť Saliji a Melichárek.

V 17. min na seba Holovič pri mantineli naviazal dvoch hráčov Piešťan, prihral na modrú Vyrůbalíkovi a ten poslal puk do otvoreného priestoru pred bránku, odkiaľ ho Školiak usmernil za Tomeka.

O minútu neskôr viedli Skaličania už 2:0, Holovič ušiel a umiestnil puk nad Tomekovu lapačku.

II. tretina

Hneď v úvode druhej tretiny mal blízko ku gólu Brňák, Lipovský však ležiac na zemi v poslednej chvíli zasiahol lapačkou.

V 24. min domáci brankár opäť čaroval, tentokrát pri šanci Jakuba Ručkaya. V polovici stretnutia minul poloprázdnu bránku domáci Sloboda.

V 31. min prepálil Vyrůbalík od modrej všetko, čo mu stalo v ceste - 3:0. O päť minút neskôr našiel Školiak pred bránkou voľného Pálffyho, ktorý bez váhania upravil na 4:0.

III. tretina

V tretej tretine sa tempo hry viditeľne spomalilo, ubudlo i šancí, akoby sa už obe mužstvá sústredili na piatkový zápas. V 53. min si Skaličania zahrali štvorminútovú presilovku, gól sa im však nepodarilo vsietiť. "Záhoráci" napokon zaslúžene zvíťazili 4:0.

Dukla Trenčín - HK Nitra 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
- konečný výsledok série 0:4, Nitra postúpila do semifinále

Góly: 48. Lelkeš (Pozník, E. Bagin) - 10. Podstavek (Kadura, Kmeč), 11. Jokila (Hamrák, Mašlonka), 27. R. Tománek (T. Chrenko, Podstavek), 40. R. Tománek (z tr. strieľania)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - M. Smrek, Zvrškovec, 2750 divákov

Trenčín: Kristín (od 11. min A. Nagy) - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič - Marosz, O. Rusnák, J. Pardavý st. - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Otčenáš, T. Klíma, Nemček - Martin Filo, Broska, D. Hudec - Mravík (od 30. min)
Nitra: M. Laco - P. König, M. Bača, Rais, Nádašdi, Vosátko, Ordzovenský, Trefný - Pupák, Stümpel, R. Tománek - Mašlonka, Hamrák, Jokila - Hrnka, T. Chrenko, Lukáš Novák - Kadura, Kmeč, Podstavek

Hlasy:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Začali sme tento zápas zle, dostali sme nešťastný prvý gól a hneď na to, sme inkasovali aj druhý. V dôsledku toho sme sa dostali do herného kŕča, z ktorého sa nášmu mladému mužstvu už nepodarilo vyhrabať. Súper bol v celej sérii lepší a postup si určite zaslúžil, pre našich mladých hráčov to bola dobrá škola."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Veľmi dobre nám vyšiel vstup do zápasu, keď sme rýchlo strelili dva góly a za takéhoto stavu sa už určite hrá lepšie, ako keby mužstvo prehrávalo. Na naše hokejky sa dostavil potrebný pokoj, čo sa prejavilo počas celého stretnutia. Nedovolili sme súperovi za stavu 2:0 streliť kontaktný gól, naopak, pridali sme náš tretí presný zásah, ktorý prakticky rozhodol o víťazstve v tomto dueli."

I. tretina

Prvá tretina patrila hosťom, pretože domáci boli opäť nedôrazní v zakončení.

V 10. min otvoril skóre Podstavek, keď odrazený puk zakončil svoj nevyspytateľný let vzduchom až v bránke.

Už o 54 sekúnd sa predral až ku brankárovi Jokila, zasunul puk do siete a zvýšil náskok Nitry.

Ten mohol byť ešte výraznejší v 16. min, keď Stümpel napálil puk do hornej žŕdky a následne Pupák nepremenil nariadené trestné strieľanie.

II. tretina

Ani v druhej dvadsaťminútovke sa obraz hry nezmenil, v 27. min pridal tretí gól hostí Tománek, ktorý si po sólovom nájazde blafákom vychutnal brankára.

Domácim stále chýbalo potrebné nasadenie i zdravá agresivita a márne čakali na impulz potrebný na zvrat pre nich nepriaznivého vývoja.

Nitra bez ťažkostí kontrolovala priebeh zápasu a neochvejne smerovala za víťazstvom potrebným na zaslúžený postup do semifinále.

V 40. min zužitkoval trestné strieľanie Tománek a zvýšil rozdiel v skóre na štyri góly.

Rozhodnutý zápas sa potom už len dohrával, Trenčínu sa v 48. min podarilo streliť aspoň čestný gól, keď sa na konci presilovky v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval Lelkeš a pohotovo poslal puk do siete. Hostia už súperovi viac nedovolili a slávili triumf vo štvrťfinálovej sérii.